Mobilā versija
0.0°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
23. oktobris, 2013
Drukāt

“Polārsimfonija” un čella trakulības “Sinfonietta Rīga” koncertā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 1. novembrī, Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” aicina uz koncertu Lielajā ģildē, kurā klausītājiem būs iespēja novērtēt orķestra sadarbību ar ekstravaganto čellistu Valteru Pūci, kā arī iepazīt Agnetas Krilovas ziemeļniecisku noskaņu apvīto “Polārsimfoniju” tās pasaules pirmatskaņojumā. Pārbaudītu vērtību cienītājus priecēs Volfganga Amadeja Mocarta simfonija La mažorā. Pie diriģenta pults – Normunds Šnē.

Reizi pusgadā Sinfonietta Rīga sniedz iespēju klausīties jaunas latviešu kamersimfonijas pirmatskaņojumu. Šoreiz publikas vērtējumam savu “gara bērnu” piedāvā komponiste Agneta Krilova – uzzināsim, kas slēpjas viņas simfoniskajos sapņos par mūziku aiz polārā loka. “Polārsimfonija” ir veltījums komponistes iemīļotajai zemei Somijai, kur viņa pavadījusi gadu, studējot Žana Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos. Skaņdarbā ievīts arī stāsts par dzīves pretpoliem un kontrastiem mūzikas instrumentu attiecībās.

Koncerta solists Valters Pūce, kurš zināmas kā grupas “Da gamba” mūziķis, uz brīdi pametīs elektroakustisko pasauli un pievērsīsies ekspresīvai muzicēšanai kamerorķestra kompānijā. Klausīsimies, kā viņa čells veic elektriskās ģitāras cienīgus varoņdarbus norvēģu komponista Rolfa Vallina draiskajā, neaprēķināmajā opusā “Ground”.

Koncerta klasisko šķautni pārstāvēs Volfganga Amadeja Mocarta Simfonija La mažorā. Tā ir viena no Vīnes klasiķa agrīnajām simfonijām, kur izsmalcināti rokoko mūzikas ornamenti un smalka muzikālā tekstūra šķiet pārcelta no stīgu kvarteta.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+