×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Guntis Ščerbinskis: Poli! Pārtrauciet tracināt Latvijas krievus! (29)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no SIA "Krievijas Hitu radio" līdzīpašniekiem Uģis Polis.

Ar atklātu vēstuli, kurai likts skaļš virsraksts “Mūrniece, Dimant, Mjartān! Pārtrauciet tracināt Latvijas krievus!” vairāku radiostaciju īpašnieks a/s “Super FM” valdes priekšsēdētājs Uģis Polis sācis sabiedrības maldināšanas, rīdīšanas un valsti nomelnojošu kampaņu.

Polis pie kauna staba sējis Saeimas deputāti Ināru Mūrnieci, kā arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekli Aināru Dimantu un Daini Mjartānu, kuri izstrādājuši akūti nepieciešamus grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas stiprinās valsts informatīvo telpu.

Likuma grozījumi, kurus šodien otrajā lasījumā skata Saeima, vispirms viesīs skaidrību radiostaciju valodas lietojumā – tām nāksies izvēlēties, kādā valodā tās turpmāk uzrunās klausītāju – latviski vai svešvalodā, piemēram, krieviski. Turklāt šis nosacījums attiektos tikai uz raidījuma valodu, ne atskaņoto mūziku. Jaunā kārtība pieliks punktu līdzšinējai praksei, kad valsts valodas tiesības radio ēterā bieži vien ignorētas, raidorganizācijām slēpjoties aiz līdz šim neveiksmīgi noteiktajiem valodas apjoma procentiem.

Otra būtiska lieta, ko sakārto iesniegtie grozījumi, ir citu valstu gatavoto raidījumu retranslāciju ierobežošana vietējo radiostaciju ēterā. Līdz šim šai ziņā valdījusi liela nesakārtotība, dažu labu radio pārplūdinot ar citā valstī veidotu saturu. Ja runājam par politisko aspektu, šādi mūsu ēterā nonāca, piemēram, Krievijas propaganda. Bet no ekonomiskā viedokļa, retranslēt citu saražotu saturu ir krietni lētāk nekā veidot vietējo saturu. Bet, tā kā retranslētāji reklāmas tirgū piedalās, ievērojot tādus pašus nosacījumus kā vietējā satura veidotāji, tad pēdējie bijuši stipri neizdevīgās pozīcijās.

Kāpēc Polis ceļ traci? Lai vairotu valsts valodas skanējumu radioviļņos, likuma grozījumu autori izlēma, ka atsevišķām radiostacijām, kurās līdz šim latviešu valodai bija jāskan vismaz 50% apmērā, nebūs izvēles iespējas – tām turpmāk jākļūst par latviešu stacijām. Šajā kārtā iekritusi arī Poļa mediju grupas stacija “Hiti Rossii” (“Krievijas hiti”). Tā ir visvairāk klausītā radiostacija Latvijas krievu vidū, un skaidrs, ka spēles noteikumu maiņa īpašniekam sagādā rūpes. Vienlaikus grūti saskatīt kaut vienu loģisku iemeslu, kāpēc šai krievu mūzikas stacijai saglabāt pierakstītos 50% latviešu valodas lietojuma.

Radiostaciju tirgus Latvijā ir ļoti piesātināts, un uzņēmējiem par savu vietu tajā jācīnās ar zobiem un nagiem. Tomēr ceļš, kādu savu biznesa interešu aizstāvībai izvēlējies Polis, ir nekrietns un bīstams. Maldinot cilvēkus par krievu radiostaciju likvidēšanu Latvijā, uzņēmējs iet to pašu Ždanokas savienības piekopto kūdīšanas ceļu. Turklāt līdzīgi kā ždanokieši biedē “ar Kijevu”, Polis nekautrējas piesaukt “Krievijas reakcijas” bubuli. Laikā, kad pie Latvijas robežas gandrīz ik pārdienu paceļas Krievijas iznīcinātāji vai izpeld tās karakuģi, biedēt ar Maskavas reakciju ir vairāk nekā bezkaunīgi. Pelnīta reakcija uz to no mūsu katra puses būtu šim uzņēmējam piederošo radiostaciju neklausīšanās. Valstisku stāju varētu demonstrēt arī reklāmdevēji. Bet likumdevējam ir viela pārdomām, vai piešķirto valsts resursu – radio frekvences – katrs var izmantot pēc sava prāta, arī sabiedrības maldināšanai, šķelšanai un kūdīšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Čau UĢI , atraksti “Draugos” klasesbiedram , pazudis esi .

 2. ka visi krievi nav glupi…………………………..un nav čekisti

 3. ko tu glupam padarīsi Atbildēt

  tracinās un viss. Godīgu darbu ta neprot.

 4. Iebraucu Daugavpilī un mans automāts uztvēra spēcīgāko .Sāka skanēt ” Golos Rosiiji ” . Ka to saprast ?

 5. Es vairs neklausos EHR, kopš tur ik pēc dziesmas jāklausās Poļa propaganda.

 6. Mēs vēl ne tik sen dzīvojām valstī, kura administratīvā kārtā noteica ko mums būs klausīties. Bet nepareizās radio stacijas slāpēja izlietojot tam milzu līdzekļus (slāpēšana izmaksā vairāk nekā raidīšana). Nu, un kāds rezultāts? Vai viņi panāca savu?
  Ikviena pretīgā lieta no šīs bijušās valsts… ik viena… pieckārtīgi tracina, ja redzi, ka to grib ieviest atkal pie mums…

 7. “Bet no ekonomiskā viedokļa, retranslēt citu saražotu saturu ir krietni lētāk nekā veidot vietējo saturu. Bet, tā kā retranslētāji reklāmas tirgū piedalās, ievērojot tādus pašus nosacījumus kā vietējā satura veidotāji, tad pēdējie bijuši stipri neizdevīgās pozīcijās.”- Precīzi! Tas pats attiecas uz lēti iepirktajām lētajām kreivu grāmatelēm. Ir nepieciešams augstāks nodoklis šīm grāmatām, atbalstot latviešu literatūru un grāmatniecību latviešu valodā.

 8. Krievi vienkārši klausīsies citu radio! Paldies Dievam, izvēle ir liela!

 9. Poli, pretīgs tips, kas pārdevies par naudu. Mēsli uzpeld virspusē. Šis ir laiks, kad parāda, kas ir kas.

 10. Par krievu naudu pārdevies.Glumeklis!Uģi Poli,kā nopirki latvisko vārdu?

 11. Es to reklāmu dzirdēju brīdī, kad man blakus bija krievu cilvēki. Man likās, zeme atveries. Cik tālu var iet savas personiskās mantkārības pavadā. Ak, Poli, Poli!

 12. Guntis Ščerbinskis: “Pelnīta reakcija uz to no mūsu katra puses būtu šim uzņēmējam piederošo radiostaciju neklausīšanās. “…. Guntis Ščerbinskis, radio “MAJAK” klausīt????

 13. Šcerbinskis pareizi runā. Tāds savtīgs cilvēks kā Polis ir aizmirsis, ka viņs ir Latvijas, nevis Krievijas pilsonis. Viņš un viņam līdzīgie gļēvlatvieši ir tie, no kā Latvijai visvairāk būtu jāpiesargājās!

 14. Tādi “biznesmeņi ” arī nodod savu dzimteni sava personīgā naudas maka dēļ. Kad beidzot katrs sapratīs, ka pastāv daudz globālākas lietas, kuras jāaizstāv un kuru dēļ kaut kas ir arī zaudējams. Sargāsim savu valsti un valodu.

 15. pareizticīgā Lidija Atbildēt

  Polis un viņa bļaustīšanās rāda, cik mazisks cilvēciņš viņš patiesībā ir.

 16. Krišnaitiem ir sava filozofija.Viņš nesaprot.

 17. Interesanti, ka pirms daudziem gadiem Polis bija partijas TB/LNNK biedrs. Tāds pats moskovīts kā Bacjka jeb Jānis Straume.

  • savos uzdevumu augstumos….telot vienu bet kalpot citam… interesanti aiz kadas motivacijas? Nabagu var par leto uzpirkt…. zel, ka tik ilgi tie austrumu kaimini bijusi gandriz vienigie uzpirceji… tagad ta lieta knapi mazliet uzlabojusies bet vel nevar drosi pateikt uz kuru pusi ta lieta beidzot aizies…. cerams, ka tikai uz labo!

  • Čekas ģenerālis intervijā sacīja, ka TF radīja čeka, bet pazaudēja par to kontroli. Savukārt LNNK sagrāva TF. Secinājumu var izdarīt katrs pats, jo līdz ar TF sagrāvi sākās latviešu šķelšana un dalīšana sīkpartijās.

 18. Poli arī uz Krieviju vai Poliju.

 19. Polis reāli nodarbojās ar biznesu, nevis rīkojas kā parazīti dimanti, kas “gaisu tirgo”. Neko jēdzīgu tie dimantvīri >20 nav izdarījuši, un neko jēdzīgu neizdarīs. Slēpties aiz demagoģiskām frāzēm var, tikai kādu “klīnisko” auseklīti tas ietekmēs.

  • Latvija ir pateicoties tieši “klīniskajiem” auseklīšiem. Ja tādu nebūtu, tad vanckari Edges savu valsti nezinātu pat pasaku līmenī!

 20. ir bīstami tā spēlēties ar valsti, tā visu var paspēlēt, arī savu biznesu

 21. Lūk kārtīgs “patriots”, kuram uzspļaut visam, ka tik pašam labums. Pilnīgs Šlesera, Amerika, Leiškalna u.c. kangaru kompanjons. Vārdu sakot – pabira.

 22. Diemžēl nauda laikam bojā visus cilvēkus.Arī Poli.

Draugiem Facebook Twitter Google+