×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Poļi protestē pret “poļu nāves nometnēm”

Foto: Fundacja Tradycji FB kontsFoto: Fundacja Tradycji FB konts

Poļu aktīvistu grupa Vācijā uzsākusi akciju “Death Camps Were Nazi German” (“Nāves nometnes piederēja nacistiskajai Vācijai”), kuras mērķis ir vērsties “pret Polijas labā vārda nomelnošanu visā pasaulē”, vēsta Polijas ziņu aģentūra PAP.

Akcijas organizatori apgalvo, ka rietumu masu informācijas līdzekļos nereti lietotais vārdu savienojums “poļu nāves nometnes” attiecībā uz tām koncentrācijas nometnēm, kas Otrā pasaules karā atradās Polijas teritorijā, ir dezinformējošs un kaitē Polijas tēlam, jo rada iespaidu, ka cilvēku iznīcināšanas nometnes iekārtojuši poļi nevis nacisti, kas bija okupējuši zemi.

Konkrētā akcija vispirms ir vērsta pret Vācijas telekanālu ZDF. Tas kādā no saviem raidījumiem lietojis teicienu “poļu nāves nometnes Maidaneka un Aušvica”. 2016. gada decembrī tiesa Krakovā lēma ka ZDF savā interneta vietnē ir jāatvainojas par to bijušajam Aušvicas ieslodzītajam Karolam Tenderam. Vācijas telekanāls gan atvainojās, taču Tenderas intereses pārstāvošie advokāti uzskatīja, ka atvainošanās pilnībā nav atbildusi tiesas verdiktam, nav bijusi “pietiekama un kvalitatīva”.

Protesta akcija izpaužas kā 3×6 m liels mobilais plakāts vieglā auto piekabē ar atbilstošu zīmējumu un tekstu “Nāves nometnes piederēja nacistiskajai Vācijai”. Plakāts jau devies uz Vācijas pilsētu Vīsbādeni, kur to novietos ZDF biroja ēkas priekšā. Pēc tam tas virzīsies pa maršrutu Bonna – Brisele – Londona.

Kampaņu organizē “Pilsētas un lauku tradīciju fonds” (“Fundacja Tradycji Miast i Wsi”) – sabiedriska organizācija, kas izvirzījusi par savu uzdevumu popularizēt zināšanas par Polijas vēsturi, tajā skaitā arī ar netradicionālu akciju palīdzību. Jāatzīmē, ka par vienu no savas darbības virzieniem šī fonda pārstāvji uzskata atgādināšanu par to, ka Latgale reiz bijusi Polijas sastāvdaļa Inflantija un mūsdienu Latvijā joprojām dzīvo arī poļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+