Pasaulē
Eiropa

Policija aiztur bijušo Francijas prezidentu Sarkozī0


Nikolā Sarkozī
Nikolā Sarkozī
Foto-LETA/AFP

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien nogādāts policijas iecirknī nopratināšanai par saistību ar bijušo Lībijas līderi Muamaru Kadafi, ka viņš finansējis Sarkozī 2007.gada vēlēšanu kampaņu.

63 gadus vecais Sarkozī līdz šim nav reaģējis uz policijas aicinājumiem atbildēt uz jautājumiem lietā.

Uzmanība Sarkozī saistībai ar Kadafi atkal tika pievērsta 2016.gada novembrī pēc kāda uzņēmēja apgalvojumiem, ka viņš piegādājis Sarkozī pirmajai prezidenta vēlēšanu kampaņai trīs koferus ar naudu no Kadafi.

Francijas un Libānas uzņēmējs Zijāds Takiedīns paziņoja, ka viņš 2006.gada beigās un 2007.gada sākumā veicis trīs braucienus no Lībijas galvaspilsētas Tripoles uz Parīzi, vedot skaidru naudu Sarkozī kampaņai.

Katrā no šiem braucieniem Takiedīns vedis koferi, kurā bijuši no pusotra līdz diviem miljoniem eiro 200 eiro un 500 eiro banknotēs. Viņš piebilda, ka saņēmis šo naudu no Kadafi režīma militārā izlūkdienesta vadītāja Abdallāha Senusi.

Sarkozī gadiem ilgi ir noliedzis apgalvojumus, ka viņš esot saņēmis miljoniem eiro no Kadafi savai vēlēšanu kampaņai, kura 2007.gadā vainagojās ar uzvaru.

Takiedīns, tiekot nopratināts kādā citā lietā, jau agrāk bija apsūdzējis Sarkozī finansiālā atkarībā no Kadafi 2006.-2007.gada vēlēšanu kampaņas laikā, bet tikai 2016.gadā nāca klajā ar apgalvojumiem, ka pats vedis naudu.

Apgalvojumi par Kadafi finansējumu Sarkozī vēlēšanu kampaņai pirmoreiz atskanēja 2011.gada martā, kad toreizējais Francijas prezidents Sarkozī aģitēja par NATO vadīto militāro intervenci, kas palīdzēja gāzt Kadafi.

LA.lv