Latvijā
Kriminālziņas

Policija aiztur grupu par 4 miljonu izkrāpšanu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Aizdomās par vairāk nekā 4 miljonu izkrāpšanu un naudas legalizāciju, Valsts policija šodien veic kratīšanas dažādās vietās Latvijā.

Lietā ir pieci aizturētie.

Likumsargi informē, ka veic vairākas kratīšanas dažādās vietās Latvijas teritorijā iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros.

Tas uzsākts par iespējamām krāpnieciskām darbībām ar mērķi nepamatoti saņemt naudas līdzekļus no Eiropas Savienības Reģionālā attīstītības fonda, izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras programmas sniegtās iespējas, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Patlaban Valsts policija aizturējusi piecas personas aizdomās par naudas līdzekļu izkrāpšanu un iespējamu tās legalizēšanu vairāk nekā 4 000 000 eiro apmērā.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tāpēc šobrīd, izmeklēšanas interesēs, plašākus komentārus nesniedzam.

Agentūra LETA ziņo, ka VP neatklāja aizturēto personu identitātes. Portāls “grani.lv” raksta, ka starp aizturētajiem ir Daugavpils uzņēmējs Vladislavs Drīksne, kura dzīvesvietā Daugavpilī veikta kratīšana.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka viņam pieder vairāki uzņēmumi. Viņš ir viens no īpašniekiem ir AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca”. Viņam pieder arī uzņēmums “Ditton nams”.

Ar “Ditton pievadķēžu rūpnīcu” aģentūrai LETA patlaban nav izdevies sazināties.

2011.gada oktobrī Daugavpilī tika atklāta SIA “Ditton Chain” jaunā rūpnīca.

Ar Eiropas Savienības (ES) un bankas “Citadele” piešķirto finansējumu Latgales uzņēmumā “Ditton Chain” kopš 2010.gada aprīļa tika veikta ražošanas telpu rekonstrukcija, uzstādītas jaunās ražošanas iekārtas un sākta augstas kvalitātes auto pievadķēžu ražošana eksportam.

Projekta kopējās izmaksas bija vairāk nekā 7,2 miljoni latu (10,245 miljoni eiro), no kuriem trīs miljoni latu (4,27 miljoni eiro) bija ES Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējums un vairāk nekā trīs miljoni latu (4,27 miljoni eiro) – bankas “Citadele” piešķirtais finansējums. Atlikušo projekta realizācijai nepieciešamo finansējumu uzņēmums nodrošināja no saviem līdzekļiem.

“Ditton Chain” īpašnieks līdz 2018.gada maijam bija SIA “Ditton Holding”. Kopš 2018.gada maija “Ditton Chain” nosaukums ir SIA “Tool Industry” un uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA “Meteor Holding”. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs kopš 2018.gada marta ir Jurijs Batura.

LA.lv