×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Policija aiztur internetbanku datu izkrāpēju; lūdz atsaukties upurus (1)

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa policijas darbinieki par krāpšanu aizturējusi attēlā redzamo vīrieti.

Policistiem ir aizdomas, ka viņš varētu būt pastrādājis vēl citus noziedzīgus nodarījumus saistībā ar krāpšanu, tādēļ VP aicina ziņot par šī vīrieša pretlikumīgajām darbībām, informē VP.

Policijā klāsta, ka Rīgas Latgales iecirknī ir uzsākts kriminālprocess par krāpšanas faktu, kur, izmantojot internetbankas datus, iegūti vairāki “ātrie kredīti”.

Kriminālprocesa izmeklēšanā noskaidrots, ka šā gada 16. septembrī Rīgā, Maskavas ielā pie cietušās personas piebraukusi melnas krāsas “BMW” markas automašīna. Tajā esošais vīrietis stāstījis, ka viņš gaidot naudas pārvedumu no ārzemēm, tādēļ viņam ir nepieciešams internetbankas pieslēgums.

Cietušais vīrietim uzticēja pieeju savam internetbankas kontam, saņemot par to atlīdzību 15 eiro apmērā. Pēc neilga laika cietušais konstatēja, ka uz viņa vārda ir saņemti vairāki “ātro kredītu” aizdevumi.

Veicot operatīvos izmeklēšanas pasākumus, ceturtdien, 20. novembrī, Rīgas Latgales iecirkņa darbiniekiem izdevās aizturēt 1965. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau agrāk ir tiesāts par krāpšanu. Šobrīd vīrietis ir ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Rīgas Latgales iecirkņa policijas darbiniekiem ir aizdomas, ka attēlā redzamais vīrietis varētu būt saistīts arī ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Tādēļ policija lūdz atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no attēlā redzamā vīrieša pretlikumīgajām darbībām, zvanot uz tālruņa numuriem: 67086345, 67086302 vai 110 – vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Policija laikam tikai izredzētajiem cietušajiem pieņem iesniegumus un uzsāk kriminālprocesu. Zinu gadu vecu notikumu,kur šādā veidā cilvēkam tika izmānīti i-bankas dati,itkā naudu pārskaitīt uz ārzemēm,vēlāk atklājās,ka paņemti ātrie kredīti visās iespējamās ātro kredītu firmās….Nu ko,tgd cilvēks maksā svešu cilvēku paņemtos kredītus,jo policija atteicās ierosināt krimināllietu,kaut iesniedza visus datus,telefonus,paziņu loku,izrādījās deklarētā dzīvesvieta pat nomainīta,tas gan atklājās pēc laika,kad bija darīšanas VID….Un,ja policija atsakās ierosināt lietu,tad tas,uz kā vārda noformēts kredīts,MAKSĀS KĀ MĪĻAIS! Skumji,ka policija tā strādā-ar karoti muti ieliek un tad nevar sagremot.

Draugiem Facebook Twitter Google+