×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Policija aiztur neadekvātu britu karavīru. Cietušā tēvs pastāsta, kas patiesībā notika (54)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Papildinātsar cietušā tēvs stāstīto

Rīgā par miesas bojājumu nodarīšanu vakar aizturēts kāds Lielbritānijas karavīrs. Lielbritānijas armija sākusi izmeklēšanu par šo incidentu. Savukārt laikraksts “The Telegraph” vēsta, ka tas varētu būt bijis Krievijas izplānots mēģinājums diskreditēt Latvijā nokļuvušos britu karavīrus.

Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Dairis Anučins apliecināja, ka vakar ap plkst.18 policija saņēma izsaukumu uz Rīgas centru par konfliktu starp diviem vīriešiem. Notikuma vietā policija konstatēja, ka 1987.gadā dzimis Lielbritānijas pilsonis, visticamāk, nodarījis maznozīmīgus miesas bojājumus citam vīrietim.

Ņemot vērā, ka brita uzvedība bija neadekvāta un arī policijas klātbūtnē viņš uzvedās agresīvi, policija vīrieti nogādāja iecirknī. Pašreizējā informācija liecina, ka brits ir konflikta izraisītājs un tāpēc policija pret viņu sākusi administratīvo lietvedību par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu.

Portāls “Kas Jauns”, atsaucoties uz aculiecinieka teikto, vēsta, ka kautiņš izcēlies brīdī, kad cietušais stāvējis pie ēstuves letes un gatavojies pasūtīt maltīti. Pie viņa pienācis brits un teicis, ka, ja viņš neaizvāksies desmit sekunžu laikā, dabūs pa seju. Viņš noskaitījis liktenīgās desmit sekundes un vienkārši ar dūri iesitis vīrietim pa galvu, salaužot degunu.

Sociālajā tīklā “Facebook” komentāru par notikušo sniedzis cietušā vīrieša tēvs. Viņš kategoriski nepiekrīt laikraksta “The Telegraph” versijai par notikušo un norāda, ka viņa dēls vienkārši esot stāvējis rindā pie “McDonalds”, kad viņam uzbrucis “piedzēries armijnieks, trenēts vecis” un salauzis degunu, ziņo LETA. Vīrietis pauž dusmas par laikrakstā vēstīto, piebilstot, ka neviens viņa dēlam nekādas norādes iepriekš neesot devis. Tāpat viņš norāda, ka dēlam šobrīd operē degunu un viņam slimnīcā būšot jāuzkavējas vēl kādu laiku.

Lietvedības materiāli ir nodoti Latvijas Militārajai policijai (MP), kas turpinās lietas izskatīšanu un konflikta apstākļu skaidrošanu, norādīja Anučins.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss par maznozīmīga miesas bojājuma nodarīšanu paredz naudas sodu no 210 līdz 430 eiro.

AM nekomentē britu laikraksta versiju

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā apstiprināja, ka Rīgā noticis incidents, kurā iesaistīts Lielbritānijas karavīrs, kurš bija ieradies uz mācībām “Sudraba bulta”. Apstākļu noskaidrošanā MP sadarbojas ar VP un Lielbritānijas bruņotajiem spēkiem.

Nerunājot par konkrēto gadījumu, AM arī apliecināja, ka saskaņā ar starptautisko līgumu Latvija atbilstoši savai likumdošanai var piemērot administratīvā pārkāpuma sodu ārvalsts karavīram tāpat kā jebkuram ārvalsts pilsonim.

Lielbritānijas vēstniecībā aģentūrai LETA norādīja, ka tā ir informēta par incidentu. Pēc vēstniecības rīcībā esošās informācijas, patlaban Nacionālie bruņotie spēki un Lielbritānijas bruņoto spēku Militārā policija sadarbojas ar VP apstākļu noskaidrošanā. Vairāk komentāru vēstniecība nesniedza.

AM nekomentē laikrakstā “The Telegraph” minēto versiju par notikušo incidentu, vien vēlreiz atgādināja, ka šobrīd notiek precīza apstākļu noskaidrošana.

Apgalvo, ka tas bijis Krievijas izplānots mēģinājums diskreditēt britu karavīrus

Savukārt britu laikraksts “The Telegraph” sniedz savu versiju par notikušo, pieļaujot, ka tas varētu būt bijis Krievijas izplānots mēģinājums diskreditēt Latvijā nokļuvušos britu karavīrus. Armijas vadība joprojām veic izmeklēšanu, bet informācijas avoti aizsardzības struktūrās norādījuši, ka notikušais izskatās pēc izplānota mēģinājuma attēlot britu karavīrus kā huligānus.

Divi vārdos neminēti britu karavīri esot ēduši “McDonald’s” restorānā Rīgā, kad viņiem noticis uzbrukums un sācies kautiņš. Tajā brīdi notikuma vietā jau esot atradusies filmēšanas grupa, kas filmējusi incidentu, vēsta laikraksts.

Kad kautiņš beidzās, britus pavadošais latvietis sekojis filmēšanas grupai un redzēja, ka tā ieiet Krievijai simpatizējoša medija telpās.”Mūsu vērtējums ir tāds, ka tas noteikti bija izplānots: “Liksim tiem puišiem izskatīties kā bandītiem un nofilmēsim to,” atzinis viens no informācijas avotiem.

“Mēs zinām par incidentu ar diviem karavīriem Rīgā. Notikušā apstākļi tiek izmeklēti, un šobrīd nebūtu pareizi sniegt plašākus komentārus,” savukārt norādījusi britu armijas pārstāve.

Jau vēstīts, ka britu karavīri arī iepriekš Latvijā iekļuvuši incidentos. Šogad divi britu karavīri apsūdzēti par to, ka alkohola reibumā izdemolējuši taksometru.

NATO ir pastiprinājusi militāro klātbūtni alianses austrumu flangā, ko savukārt kritizējusi Krievija.

Ārvalstu karavīri arī iepriekš bijuši iesaistīti incidentos

Šī nav pirmā reize, kad ārvalstu karavīri pēdējo divu gadu laikā bijuši iesaistīti kādā incidentā. Jūnija sākumā patrulēšanas laikā pie pašvaldības policistiem Rīgā, Alfrēda Kalniņa ielā, vērsās kāds taksometra vadītājs, kura automašīnai divas personas no Lielbritānijas bija radījušas bojājumus. Uz notikuma vietu tika izsaukta VP, kas aizturēja personas tālākai lietas apstākļu noskaidrošanai. Noskaidrojās, ka aizturētie ir Lielbritānijas karavīri, kuri bija ieradušies Latvijā uz starptautiskajām mācībām, liecina aģentūras LETA arhīvs. Policijā tika sākts kriminālprocess par mantas tīšu bojāšanu, taču vēlāk lieta izbeigta uz izlīguma pamata, un materiālais zaudējums tika atlīdzināts.

2014.gada maijā vairāki Latvijas iedzīvotāji Ventspilī smagi piekāva jūrnieku no Nīderlandes, kurš bija ieradies uz starptautisko mīnu meklēšanas operāciju. Pērn pirmās instances tiesa diviem vīriešiem par šo noziegumu piesprieda reālu brīvības atņemšanu, bet trešajam apsūdzētajam nosacītu brīvības atņemšanu.

2015.gadā 11.jūlijā Priekuļu novadā, Veselavas pagastā, uz autoceļa Rīga-Veclaicene, automašīna “Toyota Yaris”, kuru vadīja 1989.gadā dzimis ASV karavīrs, pārkāpjot satiksmes noteikumus, iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar automašīnu “Mitsubishi Lancer”. Negadījumā nopietnas traumas guva abi autovadītāji, kuri tika nogādāti reanimācijā. Policija par šo negadījumu joprojām turpina izmeklēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Pienācis laiks maksāt par jaunās paaudzes smadzeņu skalošanu un obligātā militārā dienesta atcelšanu! Tikai galīgs nesapraša var gribēt izprovocēt militārpersonas! Dabūja, ko gribēja! Cerams, ka krievi labi samaksāja! Paldies, Dievam! Varēja sliktāk beigties… Tēvs nav iemācījis pat elementāru pašaizsardzību, bet muti brūķē tā vietā lai uzņemtos atbildību par notikušo.

 2. merkaki latviesus sak jau sist un vel cietuma sedina nah tada eiropa . kas tas par mentu kas izmekle to lietu. britiem vis atlauts incidentus izraisa. laikam jau loti velas latvija karu. varbut merkele liek sist Latviesus un provoce incidentus.

 3. No zila gaisa pienāca brits un lika Akselim aizvākties ! Kaut kā dīvaini skan. Vai citiem arī pienāca brits un lika aizvākties ? Vai tikai Akselim, kurš izprovēja savas abgļu valodas zināšanas ? Atcerēsimies 1940 gada okupantus, ko tie veica Latvijā. Domāju, ka tāds “akselovičs” par mutes brūķēšanu ir ticis samērā viegli cauri.

 4. Tālavas taurētājs Atbildēt

  Telegrap klaji melo arī par filmēšanas grupu kura nez kāpēc filmē ar mobīlo. Absurds! Skaidrs ka “gaismas spēki” ir neaizskarami. Drīzāk cietušo izdos Anglijai un tiesās par terorismu, kurš ar savu degunu mēģinājis nodurt “Gaismas Spēku” kareivi, kurš varonīgi aizstāvējies.

  • Krievijas TV -kiseļ ziņos ka redziet NATO spēki jau apspiež,pazemo un fiziski ietekmē etniskos krievus ,bet Kremlim ir atbilstoši jareaģē,jaizsauc LV vēstnieks un jasaka ka 24h laikā jakapitulē vai arī krievijai japielieto militārs spēks NATO -Latvijā izvēstā pret krievu genocīda savaldīšanai.

 5. Kur tad ir tas video par kuru UK ziņu avots runā ?

 6. Te, izskatās, ka valsts policija aizstav sivenu armiju. Tie tiešām nav maznozīmīgi miesas bojajumi, tas ir lauzts deguns un varbut smadzeņu satricinājums, galvas trauma uz visu atlikuso dzivi. Sivēnus vajag tiesāt kā pienākas vai arī katrs huligāns ar trolejbusa kartiti varēs lietas virzīt labvēlīgā gultnē. Žēl, ka tas sivēns M. Briedim neuzskrēja- pats būtu dabujis maznozīmīgus miesas bojājumus.

 7. Drosi vien neviens no viņiem tur nav bijis adekvats, jo adekvāti cilvēki Makdonaldā nevar atrasties pēc definīcijas.

 8. Sitie musu aizstavji.,Letini jus galigi nobomzeti.Citas valsts zaldats neies jus aizstavet.VInam jus pie dirsas.Tas cilveks krievu valoda loti pareizi uzrakstija.

 9. Puisim nodarītie miesas bojājumi nav maznozīmīgi.Ko tas armijnieks ir lietojis,varbūt kaut ko citu,ne alkoholu.Tiesībsargājošām iestādēm ir kārtīgi jāstrādā,būtībā te ir krimināllieta.
  To,ka šo notikumu tagad izmanto visas puses-savai propagandai,tas arī ir redzams,bet mēs jau visu saprotam,tā ka nav ko te komentāros censties….. Agresīvi tukšpauri ir visās armijās,tāpēc ar tādiem ir
  jātiek galā.Armijā tādiem nav vietas.Tā būtu jābūt.

 10. Piekaauj latvieti..pēkšņi K.J. palicis nacionalistiks,parasti kriminazinās tautību centās nepieminēt.Vai Lembergs nebija liecinieks……

 11. Video ierakstā ” cietušais” runā ar manāmu krievu akcentu.

  • krievu valodu nemaz neprot.Viņam ir lauzts deguns un smadzeņu satricinājums.Par stulbu melošanu pašam vajadzētu trāpīt pa snuķi.Pēdiņās vēl liek cietušo…..Kaunies!

 12. Этот некрасивый инцидент, всего лишь цветочки, все «ягодки» ещё впереди, ждите продолжений. Это ведь обычное поведение солдатни, оказавшейся на территории какой то там непонятной для них страны, только и всего. Я уверен, что весь этот инцидент будет благополучно спущен на тормозах. Солдатика слегка пожурят и отправят служить в другое место. Только и всего. А этот парень в прямом и переносном смысле, останется с носом, хоть и переломанном.
  И напоминаю, что американские солдаты, благодаря втихоря и без согласования с сеймом, заключённому правительством соглашению, на территории Латвии от любой юридической ответственности освобождены! Грубо говоря, они могут убивать, грабить, насиловать (как в Японии на острове Окинава) и им за это ничего не будет. Наказать их сможет только американское правосудие, если конечно захочет. И кстати, всем солдатам НАТО, с недавних пор разрешено передвигаться по территории Латвии со снаряжённым оружием, ну то есть уже заряженным и готовым к «употреблению».
  Вы хотели такой «защиты»?! Теперь терпите.

  • Ko tu muldi?
   Šis notikums tiešām izskatās pēc provokācijas.

   • Ну, ну. Путин виноват, конечно же.
    Давайте подождём похожего инцидента с американскими солдатами, тогда и посмотрим.

  • Pridurok! Labāk atceries ko te ir darījuši krievu zaldafoni.Sranais kritizētājs! Palasi ne krievu presē ko vēl tagad dara sovjietu saldatiki Afganistanā,Sīrijā,Ukrainā u.c.Izlasi grāmatu Bīvora “Berlīnes krišana”.Kurš nu muti virinātu,tikai ne tu kiriļica !!

   • А вы англо-американский жополиз! В Афганистане российских солдат нет, только американские. На Украине тоже российских военных нет, выдумки это. А в Сирии российские военные находятся по просьбе законного правительства! Разницу ощутил, придурок. Книжку свою идиотскую читай сам, на ночь, чтобы тебе кошмары снились.
    Да, и будь готов подставить свою задницу, по первому же требованию «защитника»! Толерантность – она такая.

  • nav amerikānis,bet gan brits.

 13. Uz priekšu visās cūcībās un apmīztajos pieminekļos būs vainojama Krievija, tas nekas ka mīž un uzdarbojās dzivnieki no salām kuri šit jūtās kā karaļi ,gaismas nesēji aborigēniem.

 14. Salauzts deguns ir vismaz videeja smaguma miesas bojaajums. Ja kaada izciliibas vai centiibas centra puulju deelj tas ir nosaukts par siiku miesas bojaajumu, uz cietushaa pieprasiijuma pamata par sho vienalga jaaierosina kriminaallieta . Taapat kriminaallieta jaaierosina pret to latviskas izcelsmes “tulku” , kas sniedzis nepatiesas lieciibas . Bet naudu samaksaas telegraafs un vainiigie.

 15. Vajag iesuudzeet anglijas tiesaa to telegraph par nepatiesu zinju paushanu par paaris miljoniem, viniem taa ir normaala prakse un shtataa ir advokaati, kas ar izliigumu lietaam nodarbojas pastaaviigi.

 16. Kopš kura laika kremļa troļļos uzņem 3. klasītes nesekmīgos debīliņus ??

 17. nu ko dabujat no britis cukam es varetu aisutit pirkstu zimi ko irija rada tim idiotiem ,resmas cukas un vinu vecenes ir vel riebigakas

 18. JA káds Latvijá uzbrúk Latietim ,- tad táds s….ds ,ar s…nu koku jádzen pari robez’ai !!!!

 19. Lai tāds brits vai cits tamlīdzīgs aizbrauc uz Ventspili, ātri norausies pa purnu ka maz nebūs.

  • Ko tu neteiksi?Bet tIEŠS tulkojums no okupantu val.ir visai stingri manāms.Un kurš tas cits būtu ,”Ka maz NEBŪS”?Maz NEBŪS tapēc,ka Ventspilī to sludina jūsu hūte- krimiķis,kurš gatavs atdoties Putinam??Kremļa troļļu idiotu bars savācies komentos.Ja nebūtu tie briti ,tavi kauli sen balotu Afganistānā,Čečenijā,Gruzijā vai tagad Sīrijā.Briti ir mūsu sabiedrotie! Ja tu u.c. te tā gānaties,tad iesaku nebūt varoņiem internetā,bet pieteikties Putina karapulkos un diebt uz Sīriju. Varoņi zem mātes brunčiem siltā aizkrāsnē.
   Esmu pārliecināta par krievijas cūcībām,jo Rīga pilna ar viņu bandjuganiem,kas kalpo Ušaka mafijai.Tev pašam par draudiem derētu feisu izdaiļot Rīgā !

   • iemācies savu dzimto (???) valodu, nožēlojami analfabētiskais lumpeni, kaut vai vismaz palīgskolas necilajā līmenītī.

   • To ka tas ir huligānisms no britu militārpersonas puses,domāju,nevienam nav šaubu,bet visādu papīšu uldu u.c.feiku uzbraukumi visiem sabiedroto spēkiem,kuri dislocējas Latvijā,atgādina zināmas kaimiņvalsts propagandistu izlēcienus.
    Kas vēl attiecas uz šiem papīšiem,tad varu derēt ka krīzes situācijā,no tādiem pseidopatriotiem,labuma nebūs nekāda.Vienīgais ko tādi māk ir ātri skriet un labi slēpties.Nu vēl arī kulstīt mēli,sevišķi ja zina ka par saviem vārdiem nebūs jāatbild.

    • Neķer kreņķi, Anakonda, lai nu kādi, bet viņi ir sabiedrotie, bet tas nenāks par ļaunu vienam otram, kas pārāk uzprasās, ieriktēt smadzenes pareizajās sliedēs. Atgriezīsies mājās uz savu salu, būs ko atcerēties.

   • Вау, какая боевая мадам, ну просто рембо в юбке. Теперь вы просто обязаны, в патриотическом порыве, отдаться этому британскому «защитнику» в знак благодарности. “Любовь» требует доказательств.

  • ….vai cits tamlīdzīgs aizbrauc uz Ventspili,…..
   Atbrauc uz Ādažiem,mīsli!

 20. Kopš kura laika salauzts deguns ir maznozīmīgs miesas bojājums? Ja, piemēram es,apzināti iekrautu pa ģīmi kādam no AM un salauztu degunu, tas arī būtu maznozīmīgs miesas bojājums?

 21. Tas ir kaut kāds ārprāts. Agresorarmijas alkoholiķim ierosina administratīvo lietu par deguna salaušanu, kas esot maznozīmīgs miesas bojājums. Te nu skaudri redzam, ka pret saimnieka algotņiem jāizturās “ar cieņu”, nav jau nekāds tūdaliņš kuram krimināllieta būtu neizbēgama, jo deguna lūzums ir SMAGS MIESAS BOJĀJUMS.

 22. Tas ir kaut kāds ārprāts. Agresorarmijas deģenerātam ierosina administratīvo lietu par deguna salaušanu, kas esot maznozīmīgs miesas bojājums. Te nu skaudri redzam, ka pret saimnieka algotņiem jāizturās “ar cieņu”, nav jau nekāds tūdaliņš kuram krimināllieta būtu neizbēgama, jo deguna lūzums ir SMAGS MIESAS BOJĀJUMS.

 23. Papūlies vismaz puslīdz ciešamā pamatskolas līmenītī iemācīties savu dzimto (???) latviešu valodu, PIRMS atļaujies riskēt publiski demonstrēt savu nožēlojami analfabētisko izpildīšanos.

 24. Mūsu aizsardzības ministram gan neuzbruktu .

 25. Okupanti rāda ka viņi ir saimnieki Latvijā.Atkārtojās 1940 gads,tikai krievs sāka ar izsutīšanu. Un pēc tam armijas vīru nošaušanu.

  • Neaizrijies ar siekaliņu,liekuli!
   Atradis okupantus!

   • daudz zābaku pa manu zemi bradā Atbildēt

    tu tikai neaizrijies pati ar savu militārhistēriskās lumpeņpropagandas indi, glumais rāpuli.

    Tad nu gan atradusi NEokupantus – svešas valsts armijas militāristus, kas ar ieročiem rokās vazājas pa okupētas “nātō bufervalsts” teritoriju, kuru lopiski truli piegāna kā savu privāto sauso ateju! 😀

    • …..pa okupētas “nātō bufervalsts” teritoriju,…..
     Pats saprati,ko uzrakstīji,idiot!
     Žēl ja tas cilvēks,nevainīgs pa degunu norāvās.Tādam kroplim kā tu gan derētu mūli atrihtēt.

     • daudz zābaku pa manu zemi bradā

      tu PATI vispār esi spējīga saprati, ko tu te murgo, nožēlojami analfabētiskā idiote?!? ;)))))

      Patiešām žēl, ka tas nevainīgais cilvēks (un, diemžēl, viņš NAV ne pirmais, ne arī pēdējais, kuram nākas šādu kretīnismu piedzīvot SAVĀ valstī no SVEŠAS varmāku “valsts” militārokupantiem) ir “norāvies pa degunu” no trula okupantu smerdeļa, kurš ir izdzimis no Brīvības pieminekļa apgānītāju pasugas cūklopiem. Savukārt, tādam derdzīgi glumam mūdzim kā tu (un taml. garīgi kroplu biogaļas izstrādājumu atkritumu samazgām), gan derētu okupantu uzsauktajā modificētajā erzacputrā trekni nobaroto šņukuru ne tikai “atrihtēt”, bet “dzīvsvarā” pārmalt smalkā kotlešgaļā – “pēc pilnas programmas” un, vēlams, ikdienišķi regulāri – kamēr BEIDZOT arī pat tādiem Dieva brāķiem “piešķiļ uz palikšanu” jebkuram Normālam Cilvēkam elementāri pašsaprotamais.

      tu iekod sev …(astē), glumais rāpuli, un kārtējo reizi aizrīdamies atsūkā …(celulītu) saviem dermolibersatu skapja aktīvajiem / pasīvajiem saimniekiem! ;)))

     • Tu esi pārāk lepnu pagaņalu sev izvēlējies, ak zupas tārps …

 26. Vēl pie tā paša Atbildēt

  salauzt degunu – maznozīmīgi????

  • vai mēs vispār kaut pusstundu esam bijuši BRĪVI? Atbildēt

   Tur ir domāts – maznozīmīgam iezemietim …

  • …..tu PATI vispār …..
   Tad jau tu esi tā pati histēriskā sētmales aņka,kas te plosījās,kādu laiku atpakaļ.
   Vismaz valodiņa un no krievu val,ņemtie epiteti,saskan viens pret vienu.

 27. Adeguate-pietiekams. Vai karavīrs var būt nepietiekams? Grūta gan mūsu valodiņa, nu neko latviski pateikt nespējam.

 28. piekāva čurājošos puisēnus Atbildēt

  ai nu itkā tāpat bez medijiem nebutu kas sadod purnā brašajiem “aizstāvjiem” gan jau ka neprata kā vienmer uzvesties un norāvās no neiecietigākas kompānijas. cik atceros tad tas nav vienigais gadijums, ir pat notiesāti, leiōs vispār pilotus atspārdija lai iemācās uzvesties, tā ka nevajag uzreiz sazverestibas teorijas taisit. turklat cik saprotams tad musu policijā cietušie nav griezušies, suns zin ko ēdis.
  nu to ka kremlis no tā uztaisis propogandas ziņu, protams nevar noliegt, neviens no tāda kumosa neatteiktos. musejie jau ar tulit kā redzams taisa propogandas PR uznācienu pat bez nofilmeta materiāla

  • Aha,visvairāk Latvijā čurā briti. Rīgas guļamrajonos,gandrīz visus liftus piečurājušiļ

   • nečurājošam dermoliberastu rāpulim Atbildēt

    Aha, visvairāk Latvijā čurā tie, kas dzīvo Rīgas guļamrajonos, tajā skaitā arī “latvijieši” un tamlīdzīgas “anakondas” – gandrīz visu Brīvības pieminekli jau apčurājuši, vairākkārtīgi un regulāri.

Draugiem Facebook Twitter Google+