×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. aprīlis, 2013
Drukāt

Policija aizturējusi ātro kredītu krāpnieku grupu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Valsts policija (VP) aizturējusi noziedzīgu grupu – ātro kredītu krāpniekus, kas uzdarbojās kādā no Latvijā populārākajiem sociālajiem tīkliem, aģentūrai BNS pavēstīja VP sabiedrisko attiecību pārstāve Sintija Virse.

Trešdien, 10.aprīlī, pulksten 11.30 VP rīko preses konferenci, kurā informēs par noziedzīgās grupas aizturēšanu un arī citām noziedzības tendencēm interneta vidē

. Preses konferencē piedalīsies VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Gatis Gudermanis un VP GKrPP ENAP Kibernoziegumu apkarošana un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka VP dienā reģistrē vismaz divus iesniegumos par to, krāpnieki ar viltu paņēmuši ātros kredītus, iegūstot vai izviļot citu cilvēku internetbankas vai kredītkaršu datus.

Pērn par pārkāpumiem ar maksājumu līdzekļu datiem policija āka vairāk nekā 640 kriminālprocesu.

“Redzam, ka apgriezieni kļūst vēl lielāki,” piebilda policijas pārstāvis. Vidējā ar viltu ņemtā ātrā kredīta summa ir aptuveni 200 latu.

Šī problēma aktualizējās jau pērnajā gadā. Kopš tā laika policija aicinājusi iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem attiecībā uz saviem bankas piekļuves datiem ne tikai fiziskajā vidē, bet arī dažādos interneta portālos.

“Lūdzam pievērst pastiprinātu uzmanību saviem datiem – nekur nerakstīt ne kredītkaršu numurus, ne banku kodu kartes numurus. Ar šiem datiem jārīkojas ārkārtīgi uzmanīgi,” uzsvēra Buko. Bieži vien cilvēki pamana, ka uz viņu vārda paņemts ātrais kredīts, jo pienāk īsziņa, ka ieskaitīta šāda summa, taču patiesībā naudas vairs nav. Citi pamana vēlāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+