×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Policija aizturējusi “Rīgas namu” bijušo vadītāju Kavacu

Foto - LETAFoto - LETA

Aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu policija ir aizturējusi “Rīgas namu” bijušo vadītāju Kārli Kavacu (GKR). Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) 11.septembrī atstādināja SIA “Rīgas nami” valdi, jo uzņēmums veicis augsta riska finanšu darījumus, kas var radīt 600 000 latu zaudējumus.

Dome uzņēmumā veica operatīvo auditu, pēc kura rezultātu saņemšanas SIA “Rīgas nami” jaunā valde pagājušajā nedēļā vērsās ar iesniegumu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, informējot par konstatētajiem iespējamajiem pārkāpumiem uzņēmuma valdes finanšu darījumos.

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess. Tā izmeklēšanas gaitā šodien tika veiktas vairākas kratīšanas un aizturētas personas, kuras tur aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Viena no aizturētajām personām ir Kavacs, kurš aizturēts aizdomās par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu.

Kā iepriekš stāstīja Ameriks, “Rīgas namu” valdes locekļi šaubīgos darījumus veikuši, jo esot vēlējušies, lai uzņēmums gūst papildu peļņu. Tomēr Amerikam esot bažas, ka tādējādi valdes locekļi varētu būt pārkāpuši savas pilnvaras.

“Rīgas nami” veikuši augsta riska darījumus, kas saistīti ar uzņēmuma brīvajiem līdzekļiem. Darījumi bijuši sarežģīti, tie saistīti ar valūtas konvertācijām, skaidroja Ameriks. Veicot šos darījumus, pašvaldības kapitālsabiedrība sadarbojusies ar uzņēmumu “Zeus”, kura pamatkapitāls esot tikai 2000 latu.

Par šiem darījumiem Ameriku informējis pats Kavacs. Savukārt Ameriks uzdevis viņam nedēļas laikā sagatavot paskaidrojumus par notikušo.

Vienlaikus Ameriks iecēla “Rīgas namu” pagaidu valdi – līdzšinējo Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības pārvaldes priekšnieci Ilzi Spūli, kura pildīs valdes priekšsēdētājas pienākumus, un Vinetu Veriku, kurai būs jāgādā par uzņēmuma saimniecisko darbību.

Ameriks, kurš ir arī partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) vadītājs, piebilda, ka ir aicinājis Kavacu un otru atstādināto “Rīgas namu” valdes locekli Almeru Ludviku apturēt darbību GKR. Turklāt, ja atklāsies, ka abi ir rīkojušies prettiesiski, partija atskaitīšot atpakaļ no viņiem saņemtos ziedojumus.

Uzņēmums “Zeus”, ar kura starpniecību “Rīgas nami” it kā centušies nopelnīt, nodarbojas ar finanšu starpniecību. Kā liecina “firmas.lv” datubāze, kompānija ir reģistrēta 2005.gadā un tās pamatkapitāls ir 2000 latu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Valters Tučs, bet vienīgais valdes loceklis Ivars Ciska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+