×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. februāris, 2018
Drukāt

Policija ar jauno tehniku tvarstīs šoferus – pļāpātājus pa mobilo tālruni (34)

Foto - LETA/Ieva ČīkaFoto - LETA/Ieva Čīka

Ilustratīvs foto.

Valsts policija plāno drīzumā testa režīmā plāno sākt izmantot speciāli aprīkotu netrafarētu automašīnu, kas ļautu kontrolēt tālruņa lietošanu pie stūres, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Saskaņā ar satiksmes drošības plānu 2017.- 2020.gadam plānots iegādāties ierīces, kas veic automātisku transportlīdzekļu reģistrācijas numura zīmju nolasīšanu. Ar šādām ierīcēm būs iespēja automātiski konstatēt, vai transportlīdzeklis ir meklēšanā, apdrošināts un vai tam izieta tehniskā apskate.

Krapsis pastāstīja, ka vismaz vienu netrafarētu policijas automašīnu plānots aprīkot ne tikai ar iepriekšminēto sistēmu, bet to papildināt ar automašīnas sānos ierīkotām foto un videokamerām. Tas papildus ļautu konstatēt, vai autovadītājs braukšanas laikā nelieto mobilo tālruni vai citas viedierīces.

“Vienkāršiem vārdiem runājot, sistēma darbosies šādi – satiksmes plūsmā policijas automašīnā iebūvētā sistēma automātiski nolasīs tuvumā esošo transportlīdzekļu numura zīmes, lai, savienojoties ar datu bāzēm, pārbaudītu, vai nav pārkāpumi. Papildus, ja kādā no tuvumā esošajām automašīnām vadītājs lietos tālruni, tad policijas automašīnas sānos ierīkotās kameras konstatēs šo pārkāpumu un automašīnas īpašniekam vēlāk tiks atsūtīts paziņojums par uzlikto sodu,” stāstīja Krapsis.

Paziņojumā būs redzama fotogrāfija ar automašīnas numurzīmi un pašu pārkāpēju.

Krapsis skaidroja, ka šādas sistēmas ieviešanai likuma izmaiņas nav nepieciešams. Viņš gan nenoliedza, ka šoferi var sūdzēties par uzliktajiem sodiem, taču policijas darbinieki pirms soda uzlikšanas rūpīgi izvērtēs fotoattēlā redzamo situāciju. “Ja policijai pastāvēs kādas šaubas par fotogrāfijas kvalitāti, tad, protams, sods netiks piemērots, līdzīgi kā tas ir šobrīd ar fotoradariem,” uzsvēra Krapsis.

Pagaidām ar iepriekšminēto sistēmu attiecībā uz mobilā tālruņa lietošanu pie stūres plānots aprīkot vienu automašīnu, kas darbotos testa režīmā. Ja sistēma darbosies sekmīgi, tad tiks sludināts iepirkuma konkurss.

Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks norādīja, ka mobilā tālruņa lietošana pie stūres ir pietiekami aktuāls pārkāpums, kas var noslēgties ar traģiskām sekām. Pagājušajā gadā policijas darbinieki par šādu pārkāpumu noformējuši 3390 protokolus, bet vēl gadu iepriekš – 4120 protokolus.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. @Valsts policija Atbildēt

  Vai ar fotogrāfiju par pierādīt, ka tā ir viedierīce, nevis kaut kāds plastmasa gabals vai viedierīces vāciņš, ar kuru vadītājs gribēja pakasīt ausi??

 2. krapsis – krapālis

 3. Tas ir labi, jo pa telefonu runātāji, bieži traucē-bremzē satiksmi.
  Bet vai sodi atieksies arī uz policijas darbiniekien, jo nereti arī viņi redzami pārkāpjam šos noteikumus?

 4. Un kad paši runā pa telefonu? Kas sodīs viņus? Vai viņiem tas ir atļauts?

 5. Pilnas ielas ar autovadītājiem, kas lieto telefonu atrodoties pie stūres. Daļēji bezjēdzīgi iztērēta nauda. Nez kāpēc citās valstīs policija bez papildlīdzekļiem spēj notvert pārkāpējus. Manuprāt, piemēram, vasarā pietiek CP ar motocikliem pafiltrēt ielas un mēneša normu dabūs vienā dienā. Lētāk būtu CP pievienot kameras pie ekipējuma un izdzīt viņus ielās. Neviens kukulis nebūtu iespējams un cilvēki, iespējams, sāktu domāt ar galvu…

 6. Tālruni var lietot dažādi – arī kā GPS …

 7. Nožēlojami….
  Kapēc iedzīvotajus tikai informē ka ir nopirktas visadas bezjēdzīgas ierices…
  Kadam šajā valstī vispār ir kāda interese ko uzlabot parastajiem mirstīgajiem cilvekiem, pa kuru naudiņu visus tos sūdus pērk!

 8. Cik es sapratu, tas viss ir vajadzīgs lai pierādītu šofera vainu ad.pārkāpuma lietā.. jo valsts tiesu sistēma neuzticas policijas virsnieku liecībām un prasa foto un video pierādījumu materiālus. Krimināllietās tas pats. Vācijā par uzrunu policistam uz tu paredzēts ad.sods līdz 600 euro

 9. Alberts Enšteins Atbildēt

  Man vairāk interēs, kā viņi pierādīs, ka tā tiešām bija viedierīce, nevis cepums telefona formā vai telefona vāciņš (bez telefona), ar kuru gribēja pakasīt ausi. Atceramies, ka mums sava nevainība nav japierāda.

  • ope-ope-operators Atbildēt

   Ja kāds Einšteiniņš šitā leksies, tad policijai var izprasīt no mob.tel. operatora datus par to, vai no/uz attiecīgā “voģilas” telefonu šajā laikā (un apmēram – arī vai no šīs vietas) tika veikts/saņemts zvans. Šadus datus visi operatori fiksē, kādu laiku glabā un pēc atbilstoša pieprasījuma sniedz likumsargiem.

  • Tas man ar interesē.. kā viņi nonāks pie secinājuma???! Pie manas auto stures(maniem numuriem) var da jeb kurš sēdēt, cik saprotams liek sodu atkal īpašniekam nevis tā turētājam, kaut kād bulšits!!!

 10. Varbūt jāsāk ar to, ka paši ceļu policisti vadot auto, nerunātu pa mobilo telefonu. Gan trafarētos, gan netrafarētos auto. Kā arī privātajos auto, jo viņi taču ir paraugi drošai satiksmei.

 11. Nākamais veids,atraduši,kur,kā mūs apzagt,sazagties naudas,un vēl meklēs 100%,un sabāžot sev to visu kabatās,vainu pērk nezko to kas nav vajadzīgs… :@ Labāk kas saistīts ar satiksmi,būtu saveduši ceļus kārtībā pēc eiropas standarta līmeņa ja reiz esam eiropas savienībā…lai nu nav jākratās pa grants,trepes,veļas dēļu ceļiem,un pa bruģētiem lāpītiem asfaltiem kuriem sen vajadzēja būt kā ar gludekli nogludinātiem… (y)

 12. Tas papildus ļautu konstatēt, vai autovadītājs braukšanas laikā nelieto mobilo tālruni vai citas viedierīces. Kas ir viedierīce? Dārza dakša arī iekļauta pie viedierīcēm? Ne*isies cilvēkiem smadzenes, kursh lai zin , par ko tev štrāfu var iedod! Viltīgi izfirsti tie iztricieni jums sanāk,tas lai naudu vairāk taisītu?

 13. Un pasi jefini daris ko? Muzigi runa un tel spaida pagriez tas kameras uz salonu

 14. Visas taisnības Atbildēt

  Tas ir tā pat kā uzstādīt novērošanas kameru tusletē! Ja netrāpi caurumā, Tev atsūta bildi ar “metamo” un pārkāpuma pierādījumu!

 15. Un te atkal būs viena liela krāpšana. Kraps naudas lauka no cilvekiem kuri foto attēla uznemsanas bridī nav pat vadijusi automobili, bet atbildot uz zvanu kad automobilis ir nekustigs… sanaks tā kad zvanit un atbildet uz zvanu nevari pat tad, ja automobilis ir nekustigs jo foto attēls nevar nofikset visus gadijumus vai tas kustas vai nekustas.. Daudz cilveku bus tada situacija kur bus gruti pieradit savu taisnibu, vai jatere savs laiks lai fikseto gadijumu apstridetu.. un es pilnihi neticu tam lielajam protokolu skaitam ko vini ir fiksejushi .. tas ir mulķibas lai varetu ieviest sho nepratigo huiņu.

 16. Ta ka puse no komentaru rakstitajiem nerunatu pie stures par telefonu .. Smiekli nak

 17. Labāk ceļus savestu kārtībā, bet viņi tik ierīces iepērk

 18. Vajag un ļoti. Kā UK 6 sodapunkti un 200 naudas tad arī sāks domāt ar galvu.

 19. Lai sāk paši ar sevi, jo paši par kapeiku nav tīrāki, cik reizes redzēts kā ļerkst pa telefonu, bez visām handfree

  • 2015 gada vasarā – talsos pie soda priedes policijas ekipāža runajot pa telefonu uzskrēja man virsū. Noskrāpējot visu sānu un nolaužot spoguli. Ja vainīgais policijas darbinieks lasa tad ganjau atcerās. Šis jaunais aparāts tieši tev… A ja pareiz… Policiju jau neķer

 20. Man ,braucot,ja runāju,ausīs austiņas.Tad ar nevar runāt? Tad jau ar blakussētāju arī nevar runāt !

 21. Un ja rakstīs īsziņu? Arī tādi “meistari” ir redzēti.

 22. Apsveicama ideja un lietderiga naudas ieguldisana !!!! 🚔👮Par drosaku LV!!!👍

 23. un ka bus ja es runasu pa skalruni rokas neturot telefonu ari bus sods?

 24. jums latviesi tiešam nav ko darït nau kur naudu likt . kauns ka valsts tá tik prot pelnit

  • Man kauns, ka Jūs nemākat rakstīt! Latvijā ir tā, ja pa labam nesaprot- jāsoda. Tas diemžēl strādā!

Draugiem Facebook Twitter Google+