×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. marts, 2013
Drukāt

Policija Berezovska mājās neatrod neko radioaktīvu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānijas policija svētdien, 24.martā, informēja, ka tās ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un nukleāro lietu eksperti mirušā Krievijas uzņēmēja Borisa Berezovska mājās nav atraduši neko aizdomīgu. “Ar prieku paziņoju, ka policijas ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un nukleāro lietu eksperti šajā īpašuma nav atraduši neko aizdomīgu,” žurnālistiem sacīja policijas superintendants Saimons Baudens.

Policija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu Berezovska nāves apstākļus.

Policija pārbaudīja aizdomas, ka Kremļa kritizētāja Berezovska nāvi varētu būt izraisījusi saindēšanās ar kaitīgām vielām vai radiāciju, kā tas notika ar bijušo Krievijas Federālā drošības dienesta darbinieku Aleksandru Ļitviņenko, kurš nomira Lielbritānijā 2006.gadā pēc tam, kad tika saindēts ar radioaktīvo vielu poloniju.

67 gadus vecais bijušais oligarhs sestdien tika atrasts miris savā mājā Askotas pilsētā, kas atrodas apmēram 40 kilometrus uz rietumiem no Londonas. Berezovska pārstāvis informēja, ka mirušo uzņēmēju atradis viņa miesassargs, taču ne policija, ne Berezovska pārstāvji neapstiprina, bet arī nenoliedz mediju ziņoto, ka mirušais Berezovskis atrasts vannā.

Berezovska advokāts Aleksandrs Dobrovinskis sestdien apgalvoja, ka Berezovskis izdarījis pašnāvību. Arī žurnāla “Forbes” krievu izdevuma žurnālists Iļja Žeguļovs publiskojis Berezovska viņam piektdien teikto, ka viņa “dzīvei vairs nav jēgas”. “Manai dzīvei vairs nav jēgas. Man nav vēlēšanās piedalīties politikā,” sacījis Berezovskis.

“Es nezinu, kas man būtu jādara. Esmu 67 gadus vecs un nezinu, kas man būtu turpmāk jādara,” teicis uzņēmējs.

Pēc Žeguļova sniegtajām ziņām, to Berezovskis viņam esot teicis piektdienas vakarā un lūdzis teikto nepubliskot, taču saistībā ar viņa nāvi žurnālists tomēr to publicējis. Žeguļovs neesot ierakstījis Berezovska sacīto.

Berezovska znots Jegors Šupe sociālās saziņas vietnē “Facebook” raksta, ka pēdējā laikā uzņēmējs cietis no depresijas, reti sazinājās ar draugiem un tuviniekiem.

Tiek arī izteikti pieņēmumi, ka viens no faktoriem, kas varētu būt licis Brezovskim izdarīt pašnāvību, varētu būt bijis viņa finanšu problēmas. Berezovskis Londonas tiesā bija iesniedzis trīs miljardu sterliņu mārciņu (2,5 miljardu latu) vērtu prasību pret Krievijas miljardieri Romānu Abramoviču, taču tiesa to noraidīja un lika Berezovskim kompensēt Abramoviča juridiskos izdevumus – 35 miljonus mārciņu (29 miljonus latu).

Berezovskis apguvis elektroniku un strādājis par inženieri. 1989.gadā viņš dibināja kompāniju “LogoVAZ”, kas nodarbojās ar no ārvalstu autosaloniem atsauktu rūpnīcas “AvtoVAZ” ražoto automašīnu tirdzniecību. 1991.gadā “LogoVAZ” kļuva par oficiālo Vācijas autoražotāja “Mercedes-Benz” importētāju Krievijā. Viņš darbojies arī banku un citos biznesos.

Pagājušā gadsimta 90. gados Berezovskim bija liela ietekme Kremlī kā toreizējā prezidenta Borisa Jeļcina sabiedrotajam. Viņš ieņēma tādus amatus kā Krievijas Drošības padomes sekretāra vietnieks un Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) izpildsekretārs.1999.-2000.gadā viņš bija Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāts.

Pēc Vladimira Putina nākšanas pie varas Berezovskis 2000.gadā aizbēga no Krievijas un kopš 2001.gada oktobra dzīvoja Lielbritānijā, kur viņam 2003.gadā tika piešķirts politisks patvērums.

Krievijas Ģenerālprokuratūra apsūdzēja Berezovski krāpšanā sevišķi lielos apjomos un valsts apvērsuma plānošanā un ir izsludinājusi viņu starptautiskā meklēšanā. Berezovskis uzskatīja, ka tiek vajāts politisku iemeslu dēļ, jo ir opozīcijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs sestdien paziņoja, ka pirms pāris mēnešiem Putins esot saņēmis Berezovska vēstuli, kurā bijušais oligarhs esot atzinis savas kļūdas, atvainojies un lūdzis atļauju atgriezties Krievijā. Peskovs sacīja, ka viņam neesot zināms, kā Putins uz šo vēstuli reaģējis.

Svētdien Peskovs teica, ka, ja tiks saņemts lūgums atļaut Berezovski apbedīt Krievijā, tas tiks izskatīts.

2008.gadā žurnāls “Forbes” lēsa, ka Berezovska bagātība sasniedz 1,3 miljardus ASV dolāru (703 miljonus latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+