×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Policija brīdina: Krāpnieki, kuri uzdodas par Latvenergo darbiniekiem, vēl nav noķerti

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Piektdien, 18. decembrī, saņemta informācija par vēl četriem gadījumiem, kad vīrietis un divas sievietes, uzdodoties par Latvenergo darbiniekiem, mēģinājušas apkrāpt vecāka gada gājuma cilvēkus, LA.lv uzzināja Valsts policijā.

Divi gadījumi reģistrēti Gulbenes novadā, Lejasciema pagastā, Ozolkalnos, viens Smiltenes novadā un viens Alūksnes novadā. Vienā no gadījumiem Lejasciema pagastā, Ozolkalnos krāpniekiem no kādas sirmgalves izdevies izkrāpt 280 eiro lielu naudas summu, pārējos gadījumos notikuši krāpniecības mēģinājumi.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Sintija Virse apkopo zināmās krāpnieku pazīmes: “Šobrīd pēc liecinieku sniegtās informācijas noskaidrots, ka krāpnieki par savu mērķa auditoriju izvēlas vecāka gada gājuma cilvēkus, darbojas vīrietis un divas sievietes, aptuveni 40 gadus veci, uzdodas par Latvenergo darbiniekiem, runā krievu valodā, viena no sievietēm ir ģērbusies baltas krāsas apģērbā, baltu cepuri un baltos apavos. Personas pārvietojas ar tumšas krāsas automašīnu.”

Lai pēc iespējas ātrāk notvertu krāpniekus, policija iespēju robežās šobrīd ir pastiprinājusi kontroli uz ceļiem, tomēr meklēšana vēl nav vainagojusies panākumiem, tādēļ policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, neiesaistīties sarunās un nekavējoties informēt policiju pa tālruni 110.

Jau vēstīts, ka pēdējās nedēļas laikā Vidzemē fiksēti vairāki krāpniecības gadījumi Mazsalacas novadā, Valkas novadā, Druvienas pagastā, Mārsnēnu pagastā. Pie potenciālajiem upuriem ierodas divas personas – divas sievietes vai vīrietis un sieviete, runā krievu valodā, stādās priekšā kā Latvenergo darbinieki, reizēm savu ierašanos pamato ar elektrības skaitītāju nomaiņu vai kādu citu iemeslu, kas saistīts ar elektroenerģiju. Tad it kā tiek lūgts samainīt naudu, tiklīdz upuris ir paņēmis savus finanšu līdzekļus, tā personas apvārdo, novērš uzmanību un rezultātā nauda tiek paņemta.

Policija lūdz cietušajiem fiksēt transportlīdzekļa, ar kuru personas pārvietojas, krāsu, marku, numuru un personu individuālās pazīmes – vecumu, matu, acu krāsu, apģērbu un citas detaļas, kā arī informēt savus vecāka gada gājuma tuviniekus un pastāstīt par drošības priekšnoteikumiem un rīcību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+