×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Policija brīdina no krāpniekiem, kas pārtver uzņēmumu e-pastus

hakeris

Ilustratīvs foto

Valsts policija ir saņēmusi informāciju par krāpniekiem, kuri pārtver uzņēmumu e-pastus, iegūst informāciju par rēķiniem un izkrāpj naudu, tādēļ aicina uzņēmumu darbiniekus būt uzmanīgiem un atbildīgi izturēties pret naudas pārskaitījumu veikšanu.

Krāpnieki izmanto dažādu ārzemju uzņēmumu e-pasta sistēmu zemo drošības līmeni, uzlaužot dažādu uzņēmumu e-pastu serverus un iegūstot informāciju par reāli notikušu darbību rēķiniem, pauda VP sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Lūkina.

Pēc tam, maldinot uzņēmumu sadarbības partnerus, kuriem adresēti pārtvertie e-pasti, nosūta pavadzīmes vai rēķinus, kuros norādīti krāpnieku bankas rekvizīti. Cietušie, nepārliecinoties par rekvizītu precizitāti, pārskaita konkrēto naudas summu krāpnieku bankas kontam, tādā veidā radot mantisko kaitējumu savam uzņēmumam.

Par minētajiem krāpšanas mēģinājumiem Valsts policija ir uzsākusi pārbaudi.
VP ENAP aicina uzņēmuma vadību un darbiniekus, kuri ir atbildīgi par finanšu darījumu veikšanu, būt uzmanīgiem un, pirms veikt naudas pārskaitījumu sadarbības partneriem, pārliecināties, ka rēķinā norādītais bankas nosaukums, bankas konts un uzņēmuma nosaukums atbilst sadarbības partnera norādītajai informācijai.

Gadījumos, kad tiek novērotas izmaiņas sadarbības partnera bankas nosaukumā vai bankas kontā, piemēram, pēkšņi parādījusies informācija par ārzemju banku un tās kontu vai mainījies ierastais vietējais konts, policija iesaka sazināties ar sadarbības partneri, lai pārliecinātos par šīs informācijas precizitāti.

“Šādos gadījumos labāk izmantot alternatīvos saziņas līdzekļus, piemēram, sazināties telefoniski vai nosūtīt faksa vēstuli,” piebilda Lūkina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+