×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Brīdina par jaunu krāpniecības veidu: uzņēmumiem jau tūkstošiem eiro lieli zaudējumi (8)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Valsts policija (VP) jau atkārtoti uzņēmējdarbības vidē novēro krāpnieciskus gadījumus, kad krāpnieki pārtver uzņēmēju sūtītos e-pastus, kuros norādīts rēķins un maksājuma rekvizīti, tostarp konta numurs. Krāpnieki, pārtverot šādu e-pastu, izmaina uzņēmēju norādīto konta numuru uz savu konta numuru. Kā rezultātā, uzņēmēja sūtītā nauda sadarbības partnerim, nonāk krāpnieku rokās. Nesen par šādu krāpniecības upuri kļuva vēl divi Latvijā strādājoši uzņēmēji, kuri katrs zaudēja ap 20 tūkstošiem eiro, informēja VP pārstāve Līna Kaļķe.

Jau pirms mēneša VP ziņoja par Latvijas uzņēmumu, kurš zaudēja 78 000 eiro. Nesen par tāda veida krāpniecības upuriem kļuvuši vēl divi Latvijā strādājoši uzņēmēji, kuriem ir sadarbības partneri dažādās valstīs. Uzņēmumu komercsarakstes laikā krāpnieki pārtvēra uzņēmumu sūtītos e-pastus ar pavadzīmēm un rēķiniem, izmainīja rēķinos norādītos maksājuma rekvizītus pret savu bankas kontu, atstājot sadarbības partneru firmas nosaukumu. Tā rezultātā cietušie, nepārliecinoties par rekvizītu precizitāti, pārskaitīja konkrēto naudas summu uz krāpnieku bankas kontu, katrs zaudējot zaudēja ap 20 000 eiro.

Par minētajiem krāpšanas gadījumiem VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē uzsākta pārbaude.

Lai nekļūtu par krāpniecības upuri, VP aicina uzņēmumu vadību un darbiniekus, kuri ir atbildīgi par finanšu darījumu veikšanu, būt uzmanīgiem un, pirms veikt naudas pārskaitījumu sadarbības partneriem, pārliecināties, ka rēķinā norādītais bankas nosaukums, bankas konts un uzņēmuma nosaukums atbilst sadarbības partnera norādītajai informācijai. Gadījumos, kad tiek novērotas izmaiņas sadarbības partnera bankas nosaukumā vai bankas kontā, piemēram, pēkšņi parādījusies informācija par ārzemju banku un tās kontu vai mainījies ierastais konts, ir jāsazinās ar sadarbības partneri, lai pārliecinātos par šīs informācijas precizitāti. Šādos gadījumos labāk izmantot alternatīvos saziņas līdzekļus. Tāpat, drošības nolūkos, VP aicina izmantot antivīrusu programmas un datorprogrammas ar atjauninātām versijām. Un mudina uzņēmumus sazināties ne tikai e-pasta veidā, bet izmantot vairāku līmeņu saziņu, piemēram, telefonu sakarus vai faksu.

Jāatceras, ka gadījumos, kad vairs nav iespējams atsaukt darījumu, izredzes atgūt naudas līdzekļus būs minimālas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kā cīnīties ar “terorisma finansēšanu” tā bankas var būt policijas vietā. Bet lai kontroletu vismaz divus rekvizītus konta Nr +nosaukumu, tas grūti izdarāms. Kladzina tik par tehnisko drošību un datu aizsardzību.

  2. “Tāpat, drošības nolūkos, VP aicina izmantot antivīrusu programmas un datorprogrammas ar atjauninātām versijām”
    Ko tas te var palīdzēt?

  3. Lai tikai savieš visādus e-brīnumus, tad būs totāla putra (ar hakeru palīdzību) !!

  4. nepārskaita naudu ja nesakrīt dati tas ir uzņemums viens bet konts citam. esmu mēģinājis tiesa kļūdas dēļ, neļem maksājumu pretim. tā ka pretenzijas pret banku kuras sistēma izlaiž cauri tādus maksājumus

    • Tieši tā, bez bankas līdzdalības tas nebūtu iespējams! Tur ir jāķeras tai bankai klāt kas ļauj pārskaitīt naudu uz neesošu firmas kontu!

Draugiem Facebook Twitter Google+