Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
4. decembris, 2014
Drukāt

Policija brīdina par viltotu eiro izplatīšanu mazajos lauku veikalos (1)

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Valsts policija (VP) novērojusi jaunu tendenci viltotu eiro izplatīšanā – viltotās naudas izplatītāji arvien biežāk cenšas realizēt viltojumus lauku reģionu mazajos veikaliņos, informē VP.

Šā gada pirmajos desmit mēnešos VP ir konstatējusi 747 viltotas eiro banknotes un 273 monētas ar kopējo nominālvērtību 41 824 eiro. Visbiežāk viltotas 50 eiro banknotes – desmit mēnešos konstatēti 399 viltojumi ar šādu nominālvērtību. Tāpat salīdzinoši bieži vilto 20 eiro banknotes – tādas konstatētas kopumā 200, bet 100 eiro banknotes viltojumi – 96.

Jau tagad redzams, ka, tuvojoties gada beigām, viltojumu skaits pieaug. Turklāt ir parādījusies jauna tendence – blēži arvien biežāk viltoto naudu cenšas “iesmērēt” tirgotājiem mazajos veikaliņus, it sevišķi lauku reģionos, jo mazajos veikaliņos bieži nav iekārtas, ar ko pārbaudīt banknošu autentiskumu.

Tādēļ policija aicina mazos tirgotājus būt īpaši vērīgiem. Ja gada sākumā bija vairāki gadījumi, kad viltojumi bija ļoti nekvalitatīvi, tad šobrīd lielākoties tos ar neapbruņotu aci ir grūti atšķirt no īstām banknotēm, skaidro VP.

Sagaidāms, ka nākamgad viltojumu izplatība varētu pieaugt vēl vairāk, jo eirozonai pievienosies arī Lietuva, līdz ar to Latvija robežosies ar divām valstīm, kurās oficiālā valūta būs eiro, piebilst policijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu redz- policija zin staigat pakal tikai setniekiem un tupet parka krumos (Liepaja), lai nokertu un uzliktu sodu pipmanim vai alus dzerajam neka notver to, kas patiesam ir NOZIEDZNIEKS!!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+