Latvijā
Kriminālziņas

Policija brīdina par zagļiem, kas izmanto vecāku ļaužu uzticēšanos 16


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: shutterstock.com

Valsts policija (VP) saņēmusi informāciju par vairākām personām, kuras, izmantojot, pensionāru lētticību, nozog naudu. Tā vakar kādai 87 gadus vecai kundzei ļaundari nozaguši 1200 eiro, pavēstīja VP pārstāve Diāna Lūkina.

Vakar Rīgas Zemgales iecirknī vērsās 1928. gadā dzimusi kundze, kurai no dzīvokļa nozagta nauda. Viņa policistiem pastāstīja, ka Pārdaugavā pie viņas piebraukusi tumšas krāsas automašīna BMW. Personas, kas tajā atradās, jautāja, kā nokļūt konkrētā adresē. Kundze svešiniekiem – mašīnā atradās divas sievietes un vīŗietis – norādījusi virzienu. It kā cenšoties palīdzēt, svešinieki piedāvājuši kundzi aizvest uz mājām. Tuvojoties pensionāres dzīvesvietai, svešinieki lūguši sievietei izmantot labierīcības. Sarunas laikā ļaundari bija noskaidrojuši vietu, kur pensionāre glabā iekrāto naudu, un, novēršot viņas uzmanību, nozaguši 1200 eiro. Iekrājumu zādzību cietusī kundze pamanījusi tikai vēlāk.

Policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neuzticēties nepazīstamiem cilvēkiem, nestāstīt svešām personām par savu dzīvesvietu un neielaist svešus cilvēkus savā mājoklī. Tāpat policija aicina neapspriest savu ienākumu summu un tās glabāšanas vietas, tādā veidā izvairoties no situācijām, kad to būtu dzirdējis ļaundaris, atgādina Lūkina.

Policija aicina ikvienu būt piesardzīgiem un par līdzīgiem gadījumiem informēt policiju, dodoties uz tuvāko policijas iecirkni vai zvanot – 110.

LA.lv