Pasaulē
Eiropa

Policijas operācija Briselē beigusies; terorisma draudi izrādījušies neīsti 16

Foto AFP/LETA

Briselē trešdien piedzīvotie terorisma draudi, policijai ielencot kādu aizdomīgu vīrieti, izrādījušies neīsti, un policijas operācija beigusies, paziņojušas Beļģijas amatpersonas.

Policijas operācija ir beigusies un aizdomīgais vīrietis acīmredzami esot Briseles universitātes students. Pēc sarunām ar policiju vīrietis ir aizturēts, bet sprāgstvielas pie viņa nav atrastas, vēsta britu sabiedriskā raidorganizācija BBC.

“Mēs saņēmām zvanu par kādu, kas rīkojas aizdomīgi,” norādīja Beļģijas policijas pārstāvis Kristians de Koninks. Viņš uzsvēra, ka aizdomīgā persona bija ģērbusies ziemas mētelī, lai arī Briselē ir ļoti silts.

Jau vēstīts, ka policija trešdien bija norobežojusi daļu Briseles centra, kur policisti bija ielenkuši kādu aizdomīgu personu garā mētelī, no kura rēgojas elektriskie vadi.

Policija, kuru atbalsta sapieru vienības, trešdien norobežojusi daļu Briseles centra, kur policisti ielenkuši kādu aizdomīgu personu garā mētelī, no kura rēgojas elektriskie vadi, ziņo Beļģijas policija un mediji.

Policija ir norobežojusi La Monē karalisko teātri un tam pieguļošās ielas, teikts paziņojumā, kuru tviterī izplatījusi Briseles policija.

Atsaucoties uz policijas pārstāvi, aģentūra “Belga” vēsta, ka aizdomīgā persona atrodoties tiesībsargāšanas iestāžu “kontrolē” un sapieri gatavojas pārbaudīt, vai tā zem mēteļa neslēpj sprāgstvielas.

Tomēr vairākas stundas pēc aizdomīgās personas ielenkšanas policija tviterī vēsta, ka situācija “nav mainījusies” un ka aizdomās turētais joprojām nav aizturēts.

Fotoattēlos, kas izdarīti notikuma vietā, redzams vīrietis, kas nometies ceļos ar paceltām rokām, bet uz viņu ieročus notēmējuši policisti.

Tiek ziņots, ka uz notikuma vietu nosūtīts atmīnēšanas robots.

Vietējo mediju pārraidītajos kadros redzams, ka ap norobežoto teritoriju līdz ar policistiem pulcējas arī armijas vienības un ugunsdzēsēji.

Parasti šajā laikā dzīvās ielas ap La Monē teātri ir faktiski tukšas, un tuvumā esošie veikali ir evakuēti.

Ceturtdien tiks svinēta Beļģijas nacionālā diena, un svētku priekšvakarā Briselē veikti pastiprināti drošības pasākumi.

LA.lv