×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Policija: Būtu pārsteidzīgi apgalvot, ka Rīgā sākušies “taksometru kari” (4)

Policijas fotoPolicijas foto

Valsts policija ir izvirzījusi daudz versiju par kompānijas “BalticTaxi” taksometru dedzināšanu, taču šobrīd ir pāragri runāt, ka Rīgā būtu sākušies “taksometru kari”, aģentūrai LETA atzina Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Par visiem pagājušajā nedēļā notikušajiem taksometru dedzināšanas gadījumiem ir sākti kriminālprocesi un izvirzītas ļoti daudzas versijas, teica Sozinovs. Lai arī automašīnu dedzināšanas ir notikušas, tomēr šobrīd ir pāragri izdarīt kādus secinājumus, viņš uzsvēra, gan atzīstot, ka sliecas domāt, ka konkrētie gadījumi ir ļaunprātīgas dedzināšanas.

Nesaskaņas starp taksometru vadītājiem ar policijas iejaukšanos bijušas arī iepriekšējos gados. Vēl pērn policija aizturēja vairākus cilvēkus, kas Vecrīgā meta paštaisītas ierīces zem taksometru riteņiem, dūra riepas un skrāpēja automašīnas, lai šādi paustu neapmierinātību saistībā ar stāvvietu dalīšanu, “nerakstītajiem likumiem” un tamlīdzīgi. Policija toreiz nekonstatēja, ka tas būtu darīts pašu taksometru kompāniju vārdā, taču kopš tā laika policijai nav bijusi informācija, ka taksistu starpā valdītu nesaskaņas.

“Tagad acīmredzot sāksim pievērst pastiprinātu uzmanību, kas notiek šajā biznesā un vai tiešām ir nesaskaņas.

Tajā pašā laikā policija nevar vienkārši izdomāt, ka notiktu tas, ko presē dēvē par taksometru kariem, jo mums nav nekādu ziņu,” skaidroja Sozinovs. Pastiprināta uzmanība gan nenozīmējot biežākas patruļas Vecrīgā, bet gan ciešāku informācijas analīzi.

Jau ziņots, ka nedēļas laikā nodedzinātas četras kompānijas “BalticTaxi” automašīnas un iemesls varētu būt pelēkajā ekonomikā strādājošo nevēlēšanās sakārtot nozari un panākt godīgu konkurenci, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Autostāvvietā Pļavniekos esot nodedzināts viens “BalticTaxi” taksometrs, bet “BalticTaxi” taksometru autostāvvietā Krustabaznīcas ielā kāds nodedzināja trīs taksometrus. Tāpat esot piekauts “BalticTaxi” automašīnas vadītājs, bet citu taksometru autovadītāji lieguši taksometra iebraukšanu Vecrīgā, nobloķējot ceļu.

Kā ziņots, Rīgas dome saistošajos noteikumos, kas regulē taksometru licencēšanas kārtību, noteikusi ierobežojumus iebraukšanai Vecrīgā un pārvadātājam noteikusi gada nodevu 300 eiro apmērā. Parastā licence vairs nedod pārvadātājam tiesības veikt pasažieru pārvadājumus ar vieglo taksometru Vecrīgā – tam jāsaņem speciālā atļauja.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kara nav tikai bandītiski uzbrukumi masveidā. Tas mūsu iekšlietu sistēmu neinteresē ne mazākā mērā.
    Vot salauzts krieva slotaskāts – tas gan ir politisks un krimināls noziegums kuram jāveltī visi spēki. Cik tiesu darbi vien neizmaksāja. Gan jau taxisti paši tiks galā.

  2. Kad būs nodedzināts pēdējais taxi, tad atzīsim,ka ir kari ! 🙂

  3. – vnk nevajag varbuut tomeer taadaa lohatrona variantaa tautelei uzkaarties – krustaam skjeerstaam te visu ko ar to aizveesturiski-tak ne jau kaadiem nezinaamiem- TAK JAU 😀 – parazitu pereekljiem un vinju uztureetaajiem te savas nopirktaas iekshas staipiit … – nu, nav jau tak jau taa, ka PILNIIGI JAUU VISA PAARIPALIKUSII PUBLIKA pillniiga jau durkumaajas klientura buutu – ir 1000 iemeslu, deelj kaa arii ne vispeedeejaakie nac….pljljljuri – te ir palikushi …

    • tak nav praata darbs Atbildēt

      kaut ko vienu ATSEVISHKJI no visa apkaarteejaa skatiities – nu tas, ka KRIEVI NAAK! – tas laikam no dienaskaartiibas nonjemts, bet nekaa normaala jau nav, ko runasviiri un sievas PASHI vareetu piesjkjilt vareetu pavilkt … ja nu vieniigi veel kaadas sinekuras tradicionali klaat pietaisiit

Draugiem Facebook Twitter Google+