×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. novembris, 2017
Drukāt

Ceļa posms izsenis diezgan bīstams: policija par avāriju, kurā bojā gāja bērns (9)

Screenshot at 2017-11-22 08-22-04

Traģisks negadījums pirmdien noticis Kurzemē, kas prasīja astoņus gadus veca zēna dzīvību. Tētis ar trim bērniem brauca mājās uz Rīgu, taču dažus kilometrus aiz Vānes ģimenes auto ietriecās kokā. Abas meitas nogādātas slimnīcā, bet astoņus gadus vecais puika no gūtajām traumām nomira. Reanimācijas pasākumi notikuma vietā bija neveiksmīgi.

Visi bērni sēdējuši aizmugurē. Mašīnas bagāžniekā bijuši kokmateriāli, kas arī devis papildus triecienu no aizmugures, par pirmajiem secinājumiem informē policija. Likumsargi skaidro negadījuma apstākļus, tostarp, vai visi bērni bija piesprādzējušies.

Policijas pārstāvis Janeks Bahs kā reālāko nelaimes cēloni min neatbilstošu ātrumu: “Tas ir diezgan bīstams ceļa posms jau izsenis, tieši tādēļ tur ir uzstādīta ceļa zīme par ātruma ierobežojumu – 70 km/h. Tur koku aleja ir ļoti tuvu ceļam abās pusēs, mazākā kļūda un autovadītājs ietriecas kokā, nevis uzbrauc uz lauka.”

Ceļa posms Tukums – Kuldīga pirms diviem gadiem ir no jauna noasfaltēts un tajā palielinājusies satiksmes plūsma. Pēdējos mēnešos tur notikuši vairāki negadījumi. Bet šī ir pirmā avārija ar bojāgājušo. Policija šajā apkārtnē patrulējot pastiprināti. “Šis iezīmējas kā viens no bīstamajiem posmiem,” uzsver J. Bahs.

“Šis līkums ir ļoti bīstams, te ir ļoti daudz avāriju bijušas,” raidījumam “Degpunktā” stāstīja apkārtnē dzīvojošā Ināra, pie kuras mājas netālu augošā kļava izrādījās liktenīga ģimenei.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tas suns jau aprakts tais ceļa kategorijās. Ja uz jūrmalas šosejas pēkšņi būtu šāds attēlā redzamais ceļa posms, tad tur līķus ar diviem katafalkiem nespētu vest prom. Bet tagad, it kā izbūvēta jauna, skaista šoseja Tukums – Kuldīga, bet vietām atstāti ar zirgu braucami posmi, kur divas mūsdienu lielās kravas mašīnas gandrīz nevar samainīties. Izskatās, ka statistikas nesabojāšanas dēļ šādi ceļa posmi atstāti speciāli. Kā citādi pamatosi to būvēto sodu iekasēšanas mašinēriju, ja neviens nenositīsies. Redz cik veikli stāda dažāda veida radarus. drīzāk vajadzēja šo naudu izlietot pretējo plūsmas joslu un ceļa malu atdalīšanai ar mākslīgu nelīdzenumu josliņu.

  • ieskatoties kartē labi redzams, ka posms caur Pūcēm ir liels līkums, un tuvākā vai tālākā nākotnē P121 tiks iztaisnots, savienojot Vāni un Mežmuižu (visdrīzāk apejot Vānes centru); satiksme gan šobrīd tur nav tik intensīva, lai to darītu jau rīt, bet ir ļoti zīmīgi, ka abpus šim posmam autoceļš ir teju ideāli sakārtots, savukārt pašreizējais ceļš caur Pūcēm vēl ir salīdzinoši labā stāvoklī un nav steidzami rekonstruējams (pārējie posmi Kuldīgas-Tukuma maršrutā bija dramatiski); vēl paliek Kabile un Zemīte kā risināmie mezgli, bet jau esošais P121 ir milzīgs ieguvums visām apkārtnes teritorijām.

 2. Identiska situācija ir aiz Glūdas virzienā uz Auci, kur ir tieši tāds pats pagrieziens ar kokiem ceļa malās, ceļš attiecīgā vietā šaurs asfalta segums nekāds – praktiski nav.

 3. protams, līdzjutība notikušājā…
  tomēr pats ceļa līkums nav ne par mata tiesu bīstamāks par citiem 1000+ līkumiem valstī… vienkārši jāņem vērā, ka ceļa ass līnija tur pagriežas ne tikai horizontāli, bet arī vertikāli… bet ar 70km/h var mierīgi izbraukt, ja vien uz ceļa nav iznācis alnis vai arī ceļš nav slidens…

 4. Dumjš braucējs arī uz līdzena ceļa avarēs. Ceļam nekāda vaina. Ātruma ierobežojumi, fotoradari, policijas kontrole tur neko neuzlabos, kamēr paši braucēji būs stulbi. Maksimums, ko tur vajag, dažviet barjeras un zīmi “ieteicamais ātrums”. Ideālā gadījumā tai jābūt “gudrajai”, kas spēj parādīt dažādus lielumus atkarībā no meteo situācijas. Statiska zīme – ātruma ierobežojums, tikai rada vietu kur ceļu policisti var truli dirnēt krājkasītes režīmā.

 5. Latvijā ir tikai divi varianti – koks vai grāvis, nekur neesmu redzējis, ka nesavaldot automašīnu, var nokļūt līdz tīrumam .

 6. Jāizsludina iepirkums veco koku nozāģēšanai.
  Ar zirgiem vairs nebrauc jau 100 gadus.
  Vecenes pabrēkās, pabrēkās un nomierināsies – kā savā laikā par Jelgavas šoseju. :)))

 7. Ak,kad beidzot nozages kokus celja malaas!

 8. Lūk, šādā vietā jāuzstāda fotoradari, nevis pie Rīgas vai taisnajos un pārskatāmajos posmos naudas kāšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+