Pasaulē
Eiropa

Policija dronu paralizētajā Londonas Getvikas lidostā izvieto snaiperus0

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Lielbritānijas policija nosūtījusi uz Getvikas lidostu snaiperus un izmanto helikopteru, lai notvertu personas, kas virs lidlauka lidina dronus, paralizējot tā darbību.

Jau vēstīts, ka Londonas Getvikas lidostā trešdienas vakarā un ceturtdienas rītā tika atcelti visi reisi pēc dronu pamanīšanas virs lidlauka.

Lidosta ziņo, ka plkst.11 (plkst.13.00) – aptuveni 14 stundas pēc pirmā pamanītā drona – virs lidostas redzēts vēl viens bezpilota lidaparāts.

Reisu atcelšana šodien ietekmējusi aptuveni 110 000 pasažieru, raidorganizācijai BBC atklāja lidostas pārstāvis Kriss Vudrufs.

Policija uzskata, ka lidostā pamanītie droni ir specifiska ražojuma. Policija ziņo, ka turpinās dronu vadītāju meklēšana.

Britu mediji publicējuši attēlus, kuros virs lidostas redzams lidojam policijas helikopters un bruņoti policisti pie lidostas.

Trešdienas vakarā divi droni tika pamanīti virs lidostas plkst.21. Lidosta ceturtdienas rītā plkst.3 uz īsu brīdi atsāka darbību, taču to apturēja pēc atkārtotas dronu parādīšanās.

Saistītie raksti
Getvika ir astotā noslogotākā lidosta Eiropā un gadā apkalpo 45 miljonus pasažieru.

Lielbritānijas likumi aizliedz lidināt dronus kilometra attālumā no lidostām, ja vien nav saņemta specifiska atļauja. Likuma pārkāpējiem var tikt piemērots līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Taču bezpilota lidaparāti Lielbritānijā joprojām nav jāreģistrē, tas būs jādara, tikai sākot ar 2019.gada novembri.

LA.lv