Latvijā
Kriminālziņas

Policija Dziesmu un deju svētku norises vietās pārtvērusi divus dronus1


Drons.
Drons.
Foto – LETA/Zane Bitere

Valsts policija (VP) Dziesmu un deju svētku norises vietās pārtvērusi divus dronus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” teica Valsts policijas (VP) priekšnieks, ģenerālis Ints Ķuzis.

Policijas priekšnieks uzsvēra, ka policija rūpējas par drošību. Attiecīgie bezpilota lidaparāti esot bijuši tālu no nepieciešamajiem standartiem, lai tos izmantotu šādos pasākumos un varēja uzkrist svētku dalībniekiem vai skatītājiem.

Svētku norisi no augšas drīkst filmēt tikai saskaņots organizatoru bezpilota lidaparāts, no kura iegūtais materiāls būs izmantojams bez autortiesību ierobežojumiem, ar atsauci uz Nacionālo kultūras centra arhīvu.

Jebkura cita patvaļīga bezpilota lidaparātu izmantošana ir aizliegta un par to pienākas sods.

Kā ziņots, 3.jūlijā pie stadiona “Daugava”, Rīgā tika aizturēta kādu persona, kas veica bezpilota lidaparāta lidojumu, pašlaik lidojumiem slēgtā zonā virs stadiona, aģentūru LETA iepriekš informēja policijas pārstāve Sigita Pildava.

Viņa norādīja, ka no 30.jūnija līdz 9.jūlijam ir aizliegta patvaļīga bezpilota lidaparātu lidojumu veikšana virs Dziesmu un deju svētku pasākumu norises vietām.

Par šādu rīcību draud administratīvā atbildībā – naudas sods no 150 līdz 300 eiro fiziskām personām, bet 700 līdz 1500 eiro juridiskām.

LA.lv