×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Policija gada pirmajā ceturksnī izņēmusi 310 jaunas psihoaktīvas vielas

narkotikasLET_2461710

Valsts policija (VP) šī gada pirmajā ceturksnī veikusi 310 jauno psihoaktīvo vielu izņemšanas, šodien Iekšlietu ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības sanāksmē pastāstīja VP Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieks Arvils Feierābends.

Tāpat veiktas 103 metamfetamīna izņemšanas, 85 izņemšanas marihuānai un hašišam, bet 71 narkotisko, psihotropo un perkusoru izņemšanas gadījumā – heroīnam. Savukārt 49 gadījumos izņemts amfetamīns, bet 64 gadījumos – psihotropie medikamenti.

Kā sanāksmē uzsvēra Feierābends, psihoaktīvo vielu izņemšanā daudz izdarījusi arī pašvaldības policija. It īpaši labi pastrādājušas lielo pilsētu, tostarp Rīgas pašvaldības policija, kas nodrošinājusi savu klātbūtni, lai apkarotu jauno psihoaktīvo vielu apriti.

Patlaban galvenais uzdevums ir prevencijas pasākumi, lai samazinātu pieprasījumu pēc jaunajām psihoaktīvajām vielām. Kamēr pēc šīm vielām būs pieprasījums, tikmēr atradīsies arī piedāvājums, skaidroja Feierābends.

Runājot par pašvaldību un VP turpmāku sadarbību attiecībā uz jauno psihoaktīvo vielu aprites apkarošanu, Feierābends norādīja, ka pēc grozījumu Krimināllikumā stāšanās spēkā par vielu tirgošanu paredzēta kriminālatbildība, bet kriminālprocesuālās darbības pašvaldības policija neveic, tāpēc sadarbība patlaban balstās uz informācijas apmaiņu un kopīgiem reidiem.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) sacīja, ka atklāta jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecība ar likuma grozījumiem ir apturēta, taču tas nenozīmē, ka problēma ir atrisināta. Tirdzniecība vienkārši ir pārgājusi “pagrīdes segmentā”, kā jebkuras citas narkotiskās un psihotropās vielas tirdzniecība, tāpēc darbs tiek turpināts.

Kā norādīja Kozlovskis, Saeimā ir saņemts koalīcijas atbalsts par vispārējā aizlieguma ieviešanu. Ministrs norādīja, ka atbildībai par vispārējā aizlieguma pārkāpšanu būtu jābūt reālai brīvības atņemšanai, lai nodrošinātu tā iedarbību.

Kā vienu no profilaktiskā darba virzieniem VP saskata izglītojošos pasākumus skolās, internātskolās un sociālās korekcijas iestādēs. Turklāt izglītojošie pasākumi paredzēti gan skolēniem, gan pasniedzējiem, gan vecākiem. Skolēniem izglītojošie pasākumi būtu vērsti arī uz nepilngadīgo no jauno psihoaktīvo vielu lietošanas cietušo iesaistes. Savukārt pasniedzējiem un vecākiem paredzēti informatīvi pasākumi par narkotiku atkarības profilakses jautājumiem.

Tāpat VP redz sadarbības iespējas ar mācību iestāžu administrāciju ar mērķi nodrošināt regulāras pārbaudes mācību iestādēs, kurās varētu iespējamības gadījumā konstatēt jauno psihoaktīvo vielu lietošanu un apriti. Savukārt kā priekšlikumus VP minējusi sociālajiem darbiniekiem un bāriņtiesu darbiniekiem uzdot informēt VP par jauno pasihoaktīvo vielu lietotājiem. Šis priekšlikums īpaši būtu tendēts uz pašvaldībām, kurās nav pašvaldības policijas.

Pagājušā gada laikā 721 izņemšanas gadījumā izņemtas jaunās psihoaktīvās vielas, bet 666 gadījumos izņemts metamfetamīns, 443 gadījumos policisti izņēmuši marihuānu, bet 288 izņemšanās policisti izņēmuši heroīnu. Tāpat 2013.gadā 240 gadījumos izņemti psihotropie medikamenti, 96 izņemšanās tas bijis amfetamīns, 39 izņemšanās kokaīns, bet 34 gadījumos izņemts kokaīns.

Visvairāk izņemšanu pagājušā gadā veikusi VP, kas kopumā veikusi 2166 izņemšanas, bet 332 izņemšanas veikusi Ieslodzījuma vietu pārvalde, un 76 izņemšanas – Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvalde. Pagājušā gadā Rīgas Pašvaldības policija veikusi 31 narkotisko un psihotropo vielu izņemšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+