×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. maijs, 2015
Drukāt

Policija Hamburgā izklīdina kreiso ekstrēmistu demonstrācijas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kā ierasts, Berlīnē un Hamburgā piektdien ielās izgāja kreiso ekstrēmistu grupējumi, lai piedalītos tradicionālajās 1.maija demonstrācijās. Kamēr Vācijas galvaspilsētā protesti šoreiz noritēja samērā mierīgi, Hamburgā izcēlās vardarbīgi incidenti, un policija aizturēja vairākus nekārtību dalībniekus.

Policija un aculiecinieki vēsta, ka sadursmēs, kas Hamburgā izcēlās divu atsevišķu demonstrāciju laikā, ir arī vairāki cietušie, tostarp arī daži policisti.

Demonstrāciju Hamburgas “St.Pauli” rajonā, kurā piedalījās aptuveni 700 kreiso ekstrēmistu, policija drīz vien apturēja, jo daži tās dalībnieki, kuru sejas sedza maskas, sāka kārtības sargus apmētās ar akmeņiem, pudelēm un petardēm.

Savukārt Hamburgas Altonas rajonā pulcējās tūkstotis līdz pusotrs demonstrantu. Arī šeit daži demonstrācijas dalībnieki sāka apmētāt policistus, un kārtības sargi pūļa izklīdināšanai izmantoja ūdensmetēju.

Pēc galvenās demonstrācijas izklīdināšanas sadursmes starp atsevišķām ekstrēmistu grupiņām un policiju turpinājās visas dienas gaitā, taču līdz piektdienas vakaram kārtība pilsētā tika atjaunota.

Tikmēr Berlīnes policija ziņo, ka 1.maija demonstrācijas noritējušas relatīvi mierīgi. Saskaņā ar varasiestāžu aplēsēm demonstrācijā piedalījās 18 000 cilvēku, taču tās gaitā reģistrēti tikai daži nebūtiski incidenti.

Policija vēsta, ka apmētāti daži kārtības sargi, atsevišķas policijas automašīnas un kāds policijas iecirknis.

Šogad demonstranti pamatā protestēja pret dzīvokļi īres maksas pieaugumu un pret valdības īstenoto patvēruma piešķiršanas politiku.

Par nekārtībām saņemtas ziņas arī no Veimāras, kur 1.maija demonstrāciju mēģināja izjaukt aptuveni 40 līdz 50 labējo ekstrēmistu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+