×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Imantas pedofils joprojām uz brīvām kājām; policija ieguvusi viņa DNS (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts policija (VP) ieguvusi DNS no pedofila, kurš Imantā pastrādājis dzimumnoziegumus pret četrām mazām meitenēm, šodien speciāli sasauktā preses brīfingā žurnālistiem pastāstīja VP Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Viņš gan uzsvēra, ka noziedznieka DNS paraugs līdz šim nav bijis policijas datubāzē, taču tas ir ļoti svarīgs pierādījums nozieguma izmeklēšanā. Kopumā policija pārbaudījusi 119 vīriešus, kuru pazīmes bijušas līdzīgas izveidotajam fotorobotam un psiholoģiskajam portretam. DNS ekspertīzes veiktas pagaidām aptuveni 80 no šīm personām, taču DNS paraugi līdz šim nav sakrituši ar datubāzēs esošajiem paraugiem.

Policija joprojām turpina aktīvus meklēšanas pasākumus, to laikā izdevies aizturēt arī trīs cilvēkus par citiem noziegumiem, piemēram, laupīšanu.

VP joprojām lūdz arī iedzīvotāju palīdzību noziedznieka notveršanā. Policija uzsver, ka izmeklētājiem ir svarīga jebkāda informācija – pat vissīkākā detaļa, kas pirmajā brīdī var šķist nebūtiska, var palīdzēt atrast vainīgo personu. Ikvienu, kas var sniegt kādu informāciju, policija lūdz zvanīt pa tālruni 67 086 546, 110 vai ziņot anonīmi – 67 086 677. Redzot uz ielas noziedzniekam līdzīgu personu, policija gan aicina labāk zvanīt uz tiešajiem tālruņiem.

Noziedznieka meklēšanas laikā vairāki cilvēki zvanījuši policijai un solījuši sniegt ziņas tikai pret samaksu. “Diemžēl nākas laiku tērēt arī uz šādiem cilvēkiem,” norādīja Sozinovs.

Policija arī sadarbojas ar iedzīvotāju patruļām, kuras spontāni pēc noziegumiem izveidojušās Imantā. Likumsargi izveidojuši skrejlapas ar visiem līdz šim izstrādātajiem fotorobotiem un noziedznieka pazīmēm.

Tāpat policija neizslēdz, ka noziedznieks mēģinājis mainīt izskatu vai pametis Rīgu. “Tās ir iespējamības, ko mēs ņemam vērā,” piebilda Sozinovs.

Jau ziņots, ka VP nolīgts mākslinieks pēc pēdējām liecībām no jauna ir izveidojis Imantas pedofila attēlus. Jaunais attēls tika publiskots 21.martā.

Jaunietis tiek meklēts par trīs smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā, un kopumā uz viņa sirdsapziņas ir četri upuri. Pēdējais noziegums izdarīts 14.martā ap plkst.15, kad uzbrucējs iegrūda liftā divas mazgadīgas meitenes un veica netiklas darbības.

Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku. Pēdējais noziegums izdarīts 14.martā.

Visi upuri ir astoņus līdz desmit gadus vecas meitenes, un policija domā, ka tik mazas meitenes izvēlētas, lai izvairītos no pretdarbības. Vīrietis runā krievu valodā, bet, kā liecina policijas prakse, nevar izslēgt, ka viņa dzimtā valoda ir cita. Policija neizslēdz iespēju, ka vīrietis pats savulaik bijis dzimumnoziedznieku upuris, jo nereti par šādiem noziedzniekiem kļūst seksuāli izmantotie.

Visi noziegumi pastrādāti Imantā, tostarp Zentenes un Dammes ielā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā kā pedofīlija ir homoseksualitātes paveids,jāpagaida līdz praidam 2015 kad šis tips pagodinās ar savu klātbūtni pasākumā,tad arī viņu varēs arestēt ,ja tikai praida organizatori to atļaus un nesaskatīs cilvēktiesību pārkāpumu.

  2. Domāju, ka tas psihs ir gudrāks nekā policija domā. Iespējams, ka tieši tāpēc psiholoģiskais portrets ir kļūdains un policija meklē nepareizajās vietās.

Draugiem Facebook Twitter Google+