×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Policija ieviesusi 13 jaunas fotoradaru atrašanās vietas

fotoradars_leta

Policija pēc iedzīvotāju ieteikumiem ieviesusi 13 jaunas fotoradaru atrašanās vietas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Lita Juberte. VP nereti saņemot zvanus un vēstules no iedzīvotājiem, kuri norāda uz ceļu posmiem, kuros, viņuprāt, pastāv dažādi riski un būtu nepieciešama lielāka satiksmes drošības kontrole.

Viens no cilvēku lūgumiem – ieviest fotoradaru atrašanās vietu konkrētā posmā, lai tur braucošie auto samazinātu ātrumu, neapdraudētu vietējos iedzīvotājus un neradītu potenciālas ceļu satiksmes negadījumu situācijas.

Pēc Jubertes teiktā, VP izskata visus iedzīvotāju ieteikumus un izvērtē konkrēto vietu riskus, nepieciešamību un satiksmes plūsmas īpatnības. Ja ieteikums ir pamatots, tiek pieņemts lēmums par jaunas vietas izveidošanu.

Pēdējās fotoradaru atrašanās vietas, kas ieviestas pēc iedzīvotāju lūgumiem, ir divi fotoradaru punkti Rēzeknes ielā, par kuru nepieciešamību policiju informēja vairāki iedzīvotāji. Arī Rīgas domes Satiksmes departaments saņēma iesniegumu no Rēzeknes ielas iedzīvotāja par to, ka autovadītāji, braucot pa šo ielu posmā no Dārzciema ielas līdz Ilūkstes ielai, krietni pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu un neievēro ceļa zīmi “Dzīvojamā zona”, kas norāda, ka atļautais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 kilometrus stundā. Tā rezultātā tiek radīti gājējiem un satiksmes drošībai bīstami apstākļi.

Ievērojot minēto, iedzīvotājs lūdz veikt pastiprinātu Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontroli norādītajā ielas posmā. Nu Rēzeknes ielā ieviestas divas iespējamās fotoradaru atrašanās vietas – Rēzeknes ielā pie 13.nama un Rēzeknes ielā pie krustojuma ar Preiļu ielu.

Iespējamās fotoradaru atrašanās vietas var aplūkot VP mājaslapā, taču policija vērš uzmanību, ka tur pieejamā karte jāuztver tikai kā informatīvs materiāls un jāatceras, ka Ceļu satiksmes noteikumi, tostarp atļautais braukšanas ātrums, ir jāievēro jebkurā vietā.

VP atgādina, ka fotoradaru atrašanās vietu publicēšana kartē ir pašas policijas iniciatīva, labais nodoms informēt sabiedrību, to neregulē kādas normas, kas noteiktu, cik ilgā laikā kartē jāatzīmē jaunās radaru vietas. Protams, VP darbinieki vienmēr cenšas ievietot kartē vietu operatīvi, pirms tajā reāli sācis darboties fotoradars, taču jāsaprot, ka pastāv arī cilvēciskais faktors un policijas resursi nav bezgalīgi, šis ir papildu darbs līdzās policijas tiešajiem pienākumiem, norādīja policijas pārstāve.

Iedzīvotāju ieteiktās vietas, kas pārtapušas par fotoradaru atrašanās vietām: Rīga, Ziepniekkalna iela (100 metru aiz Padures ielas 12), Rīga, Ziepniekkalna iela 12, Rīga, Kantora iela 81a, Rīga, Kantora iela 36a, Ķekavas novads, Ķekava, Gaismas iela pie 9.nama, Ķekavas novads, Rāmava, Valsts 2.šķiras autoceļš (V2), pie mājas “Ceļmalītes”, Ķekavas novads, Katlakalns, Pļavniekkalna un Asteru ielu krustojums, Ķekavas novads, Katlakalns, Pļavniekkalna iela pie 62.nama, Garkalnes novads, Berģi, Madaru un Upesciema ielu krustojums, Ķekavas novads, Baloži, Rīgas iela pie 8.nama, Salacgrīvas novads, Lielupes pagasts, autoceļš Rīga-Baltezers-Igaunijas robeža (Ainaži)-54,4.kilometrs, Rīga, Rēzeknes iela pie krustojuma ar Preiļu ielu, Rīga, Rēzeknes iela pie 13.nama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+