×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Policija īpaši uzraudzīs satiksmi un alkohola tirgošanu bērniem

LETALETA

Sākoties jaunajam mācību gadam, Valsts policija (VP) arī šogad pievērsīs īpašu uzmanību ceļu satiksmes drošībai mācību iestāžu tuvumā, kā arī aktīvi uzraudzīs jauniešu pulcēšanās vietas un pasākumus. Pastiprināti tiks kontrolētas tā saucamo legālo zāļu maisījumu un alkohola tirdzniecības vietas, portālu “LA.lv” informēja VP.

 

Pieredze liecina, ka daudzi bērni, atgriežoties pilsētā, ir piemirsuši ceļu satiksmes noteikumus un tādēļ uz ceļa mēdz uzvesties riskanti vai pārgalvīgi. Tādēļ mācību gada sākumā policija aicina autovadītājus mācību iestāžu tuvumā būt īpaši uzmanīgiem un ievērot samazinātu braukšanas ātrumu – 30 km/h.

VP patruļas septembra sākumā būs izvietotas tuvu mācību iestādēm un īpašu uzmanību pievērsīs ātruma režīma ievērošanai. Tāpat visā Latvijas teritorijā plānots īpaši aktīvi uzraudzīt drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanu.

Savukārt vecākiem ieteicams savām atvasēm vēlreiz atgādināt un izrunāt visus būtiskākos ceļu satiksmes noteikumus, kā arī kopīgi izstaigāt ceļu no mājām līdz skolai, izstāstot iespējamās situācijas uz ceļa un pareizu rīcību tajās. VP aicina pieaugušos rādīt labu piemēru un nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, piemēram, šķērsojot ielu pie sarkanās gaismas vai ārpus gājēju pārejām.

Autovadītājiem pirmajā skolas dienā jārēķinās ar iespējamiem sastrēgumiem un lēnāku satiksmi skolu tuvumā. Policija aicina šoferus nezaudēt modrību un ievērot satiksmes drošību ne tikai pirmajā skolas dienā, bet arī visā mācību gada sākumā, lai skolēni varētu pierast pie jaunā ritma, un pirmais rudens mēnesis ikvienam iesāktos mierīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+