×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Policija izbeidz ķīlnieku krīzi Sidnejā; divi cilvēki nogalināti

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Australian paramedics work on an injured hostage as hostages are carried out of a cafe in the central business district of Sydney on December 16, 2014. Police stormed the Sydney cafe where a gunman had taken hostages and displayed an Islamic flag, television footage showed early December 16. Police have confirmed the siege is over. AFP PHOTO/Peter PARKS

Policija Austrālijas pilsētā Sidnejā otrdien (pirmdien pēc Latvijas laika) iebruka kafejnīcā, kur islāmistu ekstrēmists bija sagrābis ķīlniekus, un pēc iebrukuma paziņoja, ka 16 stundas ilgusī ķīlnieku krīze ir izbeigta un ir nogalināti divi cilvēki, tostarp ķīlnieku sagrābējs.

Četri cilvēki ievainoti.

Pēc tam, kad kafejnīcā iegāja policisti, kas izmantoja šaujamieročus, no tās izskrēja vairāki ķīlnieki.

Jau ziņots, ka Sidnejas centrā pirmdien bruņots islāmists sagrāba vairākus ķīlniekus šokolādes ražotājfirmas “Lindt” kafejnīcā un piespieda trīs ķīlniekus turēt vitrīnā melnu karogu, uz kura baltiem burtiem arābu valodā ir rakstīts islāma ticības apliecinājums.

Gandrīz sešas stundas pēc ķīlnieku krīzes sākuma no kafejnīcas pa sānu durvīm izbēga trīs ķīlnieki vīrieši. Apmēram stundu pēc tam izbēga arī divas ķīlnieces – šīs kafejnīcas darbinieces.

Plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka ķīlnieku sagrābējs ir Irānā dzimušais Mans Harons Moniss, kurš sevi pasludinājis par musulmaņu garīdznieku. Pret viņu notiek vairākas izmeklēšanas par vardarbīgiem noziegumiem un viņš bija atbrīvots pret drošības naudu.

Kafejnīcu Mārtina laukumā aplenca bruņoti policisti, un no tās apkārtnes tika evakuēti cilvēki.

Uz ķīlnieku turētā karoga arābu valodā bija rakstīts “Nav cita dieva kā Allāhs; Muhameds ir Allāha vēstnesis.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+