×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Policija izbeidz procesu par latgalieša nāvi un pareizu ārstēšanu (2)

Ekrānšāviņš no LTV sižetaEkrānšāviņš no LTV sižeta

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknī izbeigts kriminālprocess pret Rēzeknes slimnīcas ārstu saistībā ar Roberta Saukāna nāvi, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

71 gadu vecais Roberts Saukāns nomira savās mājās, lai gan ātrā palīdzība viņu ar aizdomām par miokarda infarktu aizveda uz Rēzeknes slimnīcu. Pēc stundas un 20 minūtēm dežūrārsts viņu palaida mājās. Vīrietis pats neesot spējis paiet. Ar meitas un kaimiņa palīdzību sasniedzis auto un pēc septiņām stundām ģimenes lokā nomira. Ekspertu komisija atzina, ka nevar prognozēt slimības gaitu, taču pacients nesaņēma mūsdienu iespējām atbilstošu ārstēšanu infarkta gadījumā.

Pēc visu atzinumu saņemšanas Kriminālpolicijas nodaļas inspektore nav konstatējusi konkrētu cēloņsakarību starp ārsta darbību vai bezdarbību un pacienta nāvi, tāpēc kriminālprocesu izbeigusi. Izmeklētāju pārliecinātais eksperts atzinis, ka pacients ar šādu diagnozi būtu nomiris jebkurā gadījumā, vēstīja televīzija.

Policijas lēmumā uzsvērts, ka Rēzeknes slimnīcā pacientam ar šādu diagnozi palīdzēt nevarētu. Turpat atzīts, ka ārsts īsto diagnozi vispār nebija noteicis un tieši tādēļ ģimenei no Ārstniecības riska fonda ir izmaksāta kompensācija – vairāk nekā 100 000 eiro.

Roberta Saukāna dēls Latvijas Televīzijai uzsvērta, ka policijas lēmums izbeigt kriminālprocesu noteikti tiks pārsūdzēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un saka ,ka slimnīcām nav naudas ! Atpērkas viens un divi,nauda ripo, bet cilvēks miris un nav pat diagnoze uzstādīta ! To naudu taču nepiedzīs no neadekvātiem ārstiem ? Ja nav diagnozes , viņi nevarēja zināt vai pacients var mirt vai dzīvot. Tātad nav attaisnojama ārsta rīcība.

  2. Saukāns būtu dzīvojis vēl vismaz 25 gadus pēc infarkta, saņēmis cilvēka cienīgu pensiju 100 000 apmērā pa šiem gadiem. Eiropa taču, bet ārstē kā nabagmājā.

Draugiem Facebook Twitter Google+