×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Policija izbeidz lietvedību saistībā ar ukraiņu meitenes piekaušanu Jelgavā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Jelgavā Valsts policija ir izbeigusi lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par ukraiņu bēgļu meitenes piekaušanu, jo nav konstatēts pārkāpuma sastāvs atbilstoši likumā paredzētajām pazīmēm.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informēja, ka VP Jelgavas iecirknis izbeidzis lietvedību šajā lietā, jo nav atbilstoša pārkāpuma. Viņa skaidroja, ka tas nenozīmē, ka cietusī meitene nebūtu pazemota, tāpat neesot noliedzams, ka agresīvo meiteņu rīcība bijusi nepieņemama, taču problēma esot izvērtējama vairāk ētikas un audzināšanas kontekstā, bet incidentā nodarītais nav bijis atbilstošs likumā paredzētajām pārkāpuma pazīmēm.

Izmeklēšanas gaitā policija notikušo izrunājusi gan ar pašām meitenēm, gan ar vecākiem, veiktas arī audzinošas pārrunas, informēja Sietniece.

Kā ziņots, septembrī Jelgavā tika piekauta kāda meitene no ukraiņu ģimenes, kas Jelgavā ieradusies šovasar, lai paglābtos no kara, un kurai patlaban ir bēgļu statuss. Policija pēc konflikta paziņoja, ka tā iemesli esot bijuši sadzīviska rakstura, nevis saistīti ar nacionālo jautājumu risināšanu, kā arī cietušajai nodarītās sāpes nav bijušas tik smagas, kā sākotnēji ziņots.

VP Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere pēc aģentūras LETA lūguma skaidrot “sadzīviska rakstura” traktējumu apstiprināja, ka arī policijā noskaidrots, ka konflikts sācies zīmēšanas nodarbību laikā. Kādai no meitenēm nokrituši rakstāmpiederumi, un viņa tos lūgusi padot, un šī saruna izraisījusi konfliktu.

“Meitene bija runājusi tā, ka abas pārējās par to sākušas smieties, kas arī radīja konfliktu. Tas, protams, neattaisno šādu smiešanos un abu meiteņu rīcību, bet viņas bēgļu meitenei neuzbruka tāpēc, ka viņa ir ukrainiete,” teica Flandere, skaidrojot policijas lēmumu uzskatīt konfliktu par sadzīviska rakstura, nevis nacionāla naida.

Sietniece iepriekš skaidroja, ka 16.septembrī VP Jelgavas iecirknī saņemts iesniegums no 2003.gadā dzimušas meitenes tēva, ka Jelgavā, jauniešu centrā “Junda”, noticis konflikts starp viņa meitu un vēl divām meitenēm zīmēšanas nodarbības laikā šā gada 15.septembrī. Par šo faktu policijā sākta administratīvā lietvedība, un tika veikta tiesu medicīniskā ekspertīze, kas apliecina, ka nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, un meitene turpināja apmeklēt skolu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka starp trim 6.klases un 7.klases skolniecēm noticis sadzīviska rakstura konflikts. Sietniece precizēja, ka vienpadsmitgadīgā ukraiņu meitene mācās 6.klasē, bet abas pārējās meitenes bijušas no 7.klases.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Uz ko gan citu jūs cerējāt? Policija, prokuratūra, DP atradīs tūkstošiem iemeslu lai pirādītu, ka tā ukrainiete pati lūdza lai krievietes izdur tai acis, bet tās apžēlojās un izsita tikai zobu. Sirsnīgs paldies policijai par tik attapīgu rīcību.

 2. Meitenes vecākiem iesaku vērsties pie advokāta.
  Gan jau noskaidros “atbilstošu pārkāpumu”.
  Pēc tam lai skaidrojās Jelgavas policija!!!

 3. Jelgavas policija – tas ir kaut kas! Jelgava nopietns dzelzceļa mezgla punkts, daudz arī visādu nelielu ražotņu. Kara laikā sagrauta praktiski uz nulli. Pēc kara gados pieplūdināta ar krievu – pārsvarā kriminālu – kontingentu, kas arī veidojis specifisku atmosfēru arī skolās. Meitene noteikti gājusi krievu skolā – tur iegrābties konfliktā nav liela problēma. Rakstā vienu un to pašu atkārto vairākas reizes un ar vairākām neprecizitātēm. Zīmulis nokrita sestā klasē, bet atradās septītā?

 4. Sadzīvisks,bet preizāk ,varbūt dzīvniecisks.Vai tad 6 .un 7. Klases skolēni Jelgavā mācās vienā telpā?
  Izsist zobus,tas jau nav nekas sāpīgs un briesmīgs.!,,labās “meitenes smējās par izrunu….
  Kārtējais pierādijums par tumsoņu prāta attīstības līmeni.Vecāki policijā a t p i r k ā s. Par Jelgavu jau daudz tiek runāts.

Draugiem Facebook Twitter Google+