×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Policija izņēmusi pamatīgu nelegālo ieroču un sprāgstvielu arsenālu (2)

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Šī gada jūlija un augusta mēnešos, veicot operatīvās darbības nelegālo ieroču un munīcijas aprites apkarošanas jomā, Valsts policija (VP) ir aizturējusi sešas personas un uzsākusi vairākus kriminālprocesus par nelikumīgām darbībām ar šaujamieročiem un munīciju. Veiktas kratīšanas vairākos Latvijas reģionos, kā rezultātā atrasts un izņemts pamatīgs nelegālo ieroču, munīcijas un sprāgstvielu arsenāls, informēja VP pārstāvis Dairis Anučins.

Policisti, veicot izmeklēšanas un operatīvos pasākumus, nepilnu divu mēnešu laikā ir konstatējuši vairākas personas, kas Latvijas teritorijā nelikumīgi glabāja gan pašu izgatavotus un atrastus, gan iegādātus ieročus un munīciju, kā arī, iespējams, veica to tālāku tirdzniecību.

Saistībā ar nelikumīgo ieroču apriti ir uzsākti pieci kriminālprocesi pret kopumā sešām personām – 1960., 1963., 1965., 1970., 1978. un 1983. gadā dzimušiem vīriešiem. Daļa no šiem vīriešiem bijuši savstarpēji saistīti.

Kriminālprocesu ietvaros veiktas kratīšanas Rīgā, Balvu novadā, Dobeles novadā, kā arī Bauskas un Auces novadā. Kratīšanu laikā ir atrasti un izņemti kopumā 22 dažādu veidu šaujamieroči, 114 spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas, 56 kilogrami sprāgstvielu, 25 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, kā arī 1985 dažāda kalibra patronas.

Pret minētajām sešām personām uzsākti kriminālprocesi par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Runasim latviesu valoda Atbildēt

    Iznemt ierocus-tas nav latviesu valoda.Ne iznemt ne ielikt ,bet gab pareizi butu teikt -atsavinat vai konfiscet.

  2. Migranti nāk, bet štrumus ņem nost….. nu interesanti…

Draugiem Facebook Twitter Google+