×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Policija izveidojusi jaunu iespējamā Imantas pedofila fotorobotu

Attēls: Valsts policijaAttēls: Valsts policija

Valsts policija (VP) izveidojusi fotorobotu noziedzniekam, kurš otrdien Zasulauka rajonā veicis seksuālu uzbrukumu 13 gadus vecai meitenei, informēja VP.

Policija jau vakar paziņoja, ka viena no galvenajām policijas izvirzītajām versijām ir, ka noziegumu varētu būt izdarījis tā dēvētais Imantas pedofils. Par to liecina nozieguma raksturs un izvēlētais upuris.

Lai arī policija jau iepriekš bija izstrādājusi tā dēvētā Imantas pedofila fotorobotu, tas balstījās uz cietušo meiteņu sniegto informāciju. Zasulauka gadījumā policija fotorobotu izveidojusi, pamatojoties uz kāda vīrieša – aculiecinieka – sniegto informāciju, jo noziedznieks ar viņu bija pārmijis pāris vārdu.

Ikvienu, kurš atpazīst, ir redzējis attēlā redzamo personu vai kura rīcībā ir informācija par tās iespējamo atrašanās vietu, policija lūdz zvanīt pa tālruni 110, 67 829 202 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

Uzbrucējs ir aptuveni 20 līdz 25 gadus vecs, runā krievu valodā, bet, iespējams, pārzina arī latviešu valodu. Viņam ir pelēkzilas acis, galvas augšdaļā ir garāki, nedaudz viļņaini tumši brūni mati, kas sniedzas līdz uzacīm.

Vīrietis bija tērpies tumšā vējjakā un sporta apavos.

VP preses pārstāvis Dairis Anučins apliecināja, ka policija jau saņēmusi pirmos iedzīvotāju zvanus saistībā ar šo noziegumu un patlaban sniegtā informācija tiek pārbaudīta.

Policija vēlreiz aicina vecākus un skolu darbiniekus pārrunāt ar bērniem drošu rīcību uz ielas. Savukārt pieaugušajiem, pamanot aizdomīgas personas, kas uzturas bērnu pulcēšanās vietu, piemēram, bērnudārzu vai skolu tuvumā, nekavējoties jāziņo policijai.

Par Zasulauka gadījumu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgo. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu no trim līdz 12 gadiem un ar probācijas uzraudzību līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka policija kopš pavasara meklē jaunu vīrieti, kurš tiek vainots par trīs smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā, taču kopumā uz viņa sirdsapziņas varētu būt četri upuri. Iepriekšējais noziegums bija izdarīts 14.martā ap plkst.15, kad uzbrucējs iegrūda liftā divas mazgadīgas meitenes un veica netiklas darbības.

Visus trīs noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Visi noziegumi tika pastrādāti Imantā, tostarp Zentenes un Dammes ielā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+