×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Kādas ir noziedzības tendences valstī?

Foto - LETAFoto - LETA

Vilnis Naglis, 
Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa priekšnieks:
 “Pagājušā gada galvenie skaitļi – reģistrēti 858 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par 130 mazāk nekā 2012. gadā, sākti 800 kriminālprocesi. Visvairāk likumpārkāpumu vērsts pret īpašumu – 504, taču salīdzinājumā ar 2012. gadu to skaits samazinājies par 88. Noziedzība samazinājusies arī pret dabas vidi un personas veselību. Kas iepriecina? Tas, ka mēs, lai gan visu laiku ir profesionālu kadru trūkums, tomēr spējam sabiedrības lielākajai daļai nodrošināt samērā drošu vidi. Uzmanīgu dara pēdējā laika nelabvēlīgā tendence, kad vēlmi strādāt policijā pārsvarā izsaka sievietes. Kur paliek vīrieši?”

Juris Pastars, 
VP Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks:
 “Pērn sasprindzinājām spēkus, lai uzlabotu profesionalitāti un operativitāti cīņā pret nelegālo preču apriti. Izņemti gandrīz 12 miljoni cigarešu, kas ir divreiz vairāk nekā 2012. gadā, 20 000 litru alkohola, kas ir par 20 procentiem vairāk, un 69 000 litru degvielas, kas ir par 21 000 litru vairāk. Iepriecina, ka tagad ar kadriem esam nokomplektēti 97 – 98 procentu apmērā. Slepkavību skaits samazinājies uz pusi, turklāt visas ir atklātas. Uztrauc, ka mazo kredītu izsniegšanas nosacījumi rada iespējas veikt krāpnieciskas darbības.”

Zigmunds Januševskis, 
VP Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks:
 “Mūsu iecirkņa darbā ir trīs galvenās tendences – sabiedrība policijai uzticas, notikumu dinamika ir visai nemainīga, uz kopējā fona jo-projām ir liels zādzību skaits. Pēdējos trijos gados policijas palīdzība bijusi nepieciešama vidēji 5000 gadījumos gadā un noziedzīga nodarījuma pazīmes saskatītas piektdaļā gadījumu. Pērn ir atrisināti 70 procenti lietu, visu nevar paspēt viena gada laikā. Aizturējām vairākas zagļu grupas. Diemžēl māju un dzīvokļu apzagšana turpinās, jo rodas jaunas grupas, turklāt tie, kas kādreiz ir sodīti, veco niķi negrib atmest. Protams, mūs īpaši uztrauc, ka pērn krimināla rakstura apstākļos bojā gājuši 17 cilvēki, to skaitā 10 – satiksmes negadījumos. Cerību dod tas, ka sākuši strādāt divi kinologi. Diemžēl joprojām nav zināms, kad beidzot Jēkabpilī izveidos pašvaldības policiju, kas kopējā policijas darbā varētu dot jūtamu ieguldījumu vēl jo vairāk tāpēc, ka pēdējos gados mūsu iecirknī policistu skaits samazinājies.”

Normunds Grūbis, 
VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks:
 “Pagājušais gads gan pastrādāto noziegumu ziņā, gan to atklāšanā bijis diezgan līdzīgs 2012. gadam. Pavisam reģistrēti 4397 noziedzīgie nodarījumi, no tiem zādzības – 1423. Skaitļi ir mainīgi, piemēram, pērn nozagtas 76 automašīnas, par 15 vairāk nekā gadu iepriekš, toties slepkavību skaits samazinājies no astoņām uz trim. Arī laupīšanu vairāk, īpaši tā sauktās ielu laupīšanas. Visvairāk uztrauc, ka reģionā trūkst 100 policistu. Darba apjoms nesamazinās, cilvēki pārstrādājas, kādā brīdī arī kļūdās. Turklāt mūsu policija kļūst arvien sievišķīgāka, jo vīrieši par tādu algu policijā strādāt nevēlas. Kuldīgas iecirknī un Ventspils iecirknī sievietes jau ir lielā pārsvarā – attiecīgi 70 un 56,3 procentu apmērā, Talsu – 48,4 procentu. Bet katrs taču saprot, ka policista darbs vairāk piemērots vīriešiem. Iepriecina, ka sabiedrība atbalsta mūsu darbu un sadarbība uzlabojas. Priecājamies arī par labo sadarbību ar pašvaldības policiju, kas aktīvi strādā ne tikai tādās pilsētās kā Liepāja un Ventspils, bet arī novados.”

Uzziņa


Jaunās valdības apņemšanās sabiedrības 
drošības jomā:


 izveidosim efektīvu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas modeli valstī, izvērtējot Valsts policijas un pašvaldību policijas darba organizāciju, lai identificētu sadarbības optimizācijas iespējas;

 īstenosim valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju sadarbību narkotisko un psihotropo vielu izplatības ierobežošanai un kontrolei;

 par prioritāti noteiksim cīņu ar organizēto noziedzību;

 izveidosim vienotu, integrētu drošības struktūru vadības sistēmu, lai nodrošinātu efektīvu resursu pārvaldi un spēju reaģēt operatīvās situācijās.

Avots: Laimdotas Straujumas valdības deklarācija

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+