Latvijā
Novados

Policija Liepājā palīdz diviem maziem bērniem, kuri dzīvoklī pamesti bez uzraudzības0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Šorīt Liepājas pašvaldības policija steigusies palīdzēt diviem mazgadīgiem bērniem, kuri dzīvoklī atradušies bez pieaugušo uzraudzības, aģentūru LETA informēja pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Plskt.8 pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Oskara Kalpaka ielā uz daudzdzīvokļu dzīvojamā nama balkona stāvot mazs bērns un saucot pēc mammas.

Ierodoties notikuma vietā, uz balkona neviens gan vairs neatradās, stāstīja Vārpiņš.

Dodoties pie dzīvokļa ārdurvīm, tika noskaidrots, ka dzīvoklī atrodas divi mazi bērni bez pieaugušajiem un ka viņu vecāki atrodoties darbos.

Sazinoties ar dzīvokļa īpašnieku, kurš izīrē konkrēto dzīvokli, bija iespēja iekļūt dzīvoklī, kurā atradās divi mazgadīgi bērni – 2012.gadā dzimusi meitene un 2015.gadā dzimis zēns bez pieaugušo uzraudzības.

Ar bērnu māti policijas darbiniekiem neizdevās sazināties, tādēļ sadarbībā ar Valsts policiju un Liepājas Bāriņtiesu tika pieņemts lēmums nogādāt bērnus pie bērnu mātes radinieces.

Ap plkst.11.20 pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju, ka bērnu māte vēlas saņemt savus bērnus.
Saistītie raksti

Bērnu mātei noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par šādu pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 140 eiro.

Pēc Bāriņtiesas piekrišanas saņemšanas bērni nodoti atpakaļ mātei.

Vārpiņš atgādina, ka Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.

LA.lv