×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Policija lūdz sākt kriminālvajāšanu par 90 miljonu eiro piesavināšanos “Krājbankas” pamatlietā

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušais AS "Latvijas Krājbanka" prezidents Ivars Priedītis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdē, kurā izskata tā dēvēto "Latvijas Krājbankas" krimināllietu attiecībā uz divām personām - bankas bijušo prezidentu un bijušo bankas līdzīpašnieku.

Valsts policija (VP) kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi “Latvijas Krājbankas” (“Krājbanka”) pamatlietu, lūdzot sākt vajāšanu par 90 miljonu eiro piesavināšanos pret bijušo bankas vadītāju Ivaru Priedīti, bijušo bankas īpašnieku Vladimiru Antonovu un bijušajiem bankas valdes locekļiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā aģentūrai LETA norādīja VP, 15.septembrī VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki tā saucamo “Krājbankas” lietu nosūtījuši Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai ar lūgumu uzsākt kriminālvajāšanu pret vairākām personām.

Personas tiek turētas aizdomās par 90 miljonu eiro piesavināšanos, kā arī par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. Izmeklētāju ieskatā pie kriminālatbildības saucamas sešas personas – nozieguma organizētājs, izpildītājs un četri atbalstītāji.

“Krājbankas” lieta ir viena no apjomīgākajām pēdējo laiku ekonomisko noziegumu krimināllietām un tās izmeklēšana kopā ilga vairāk nekā trīs gadus. Kriminālprocess apkopots 183 sējumos.

Daļu no “Krājbankas” lietas – par 27 miljonu eiro piesavināšanos un pilnvaru pārsniegšanu – VP ENAP darbinieki izmeklēšanas laikā izdalīja un kriminālvajāšanas uzsākšanai uz prokuratūru nosūtīja jau pagājušā gada janvārī. Patlaban šī lietas daļa jau tiek iztiesāta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, un tur uz apsūdzēto sola sēdies bijušais bankas vadītājs Priedītis un bijušais bankas īpašnieks Antonovs. Tiesa pagaidām lietu skata bez Antonova klātbūtnes.

LETA jau ziņoja, ka Antonovs ilgu laiku uzturējās Lielbritānijā, tomēr šī valsts šovasar izdeva orderi viņa arestam. Vienlaikus Lielbritānijas tiesa atsaukusi lēmumu ļaut viņiem uzturēties brīvībā apmaiņā pret drošības naudu, kad Antonova advokāts paziņojis, ka viņa klients devies uz Krieviju.

Kā ziņots, 2011.gada nogalē “Krājbankā” tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa “Krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu “Krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+