×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. februāris, 2012
Drukāt

Policija meklē 75 gadus vecu kukuļdevēju autovadītāju

policists

Policija izsludinājusi meklēšanā kādu 75 gadus vecu autovadītāju, kurš pagājušajā gadā divas reizes mēģinājis piekukuļot Jūrmalas ceļu policijas inspektorus, bet tagad izvairās no kriminālatbildības.

Citi “piecīšu” jeb mazo kukuļu devēji ceļu policistiem vēl gaida tiesu, bet vienam šoferim tiesa jau piespriedusi 80 stundu piespiedu darba.

Kopumā pagājušajā gadā visā Latvijā aizturēts 51 autovadītājs – kukuļdevējs, bet Rīgas reģionā konstatēti 16 šādi kukuļu došanas gadījumi.

26.janvārī Jūrmalas pilsētas tiesā bija paredzēta pirmā tiesas sēde krimināllietā, kurā par kukuļdošanu ceļu policistiem apsūdzēts 75 gadus vecais Roberts Burkevičs, taču viņš uz to neieradās. Neatnāca arī liecinieki. Ņemot vērā minēto, tiesa lietas izskatīšanu atlika līdz 29.maija plkst.11, kad Burkeviču plānots atvest piespiedu kārtā, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas tiesas priekšsēdētājas palīdze Diāna Liepiņa.

Burkevičam tiesas sēde bija plānota par kukuļdošanas gadījumu pērnā gada martā, taču viņš analogā noziegumā tika pieķerts arī rudenī, turklāt kukuli piedāvājot tiem pašiem policistiem, kuri jau no tā atteicās martā. Vīrieša vadītajai automašīnas piekabei nebija izieta tehniskā apskate. Taču 75 gadus vecais automašīnas vadītājs gribēja izvairīties no administratīvā soda, tādēļ likuma sargiem deva kukuli.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA zināja teikt, ka otra kukuļdošanas lieta pret šo vīrieti vēl nav nonākusi līdz tiesai. Jau cienījamā vecumā esošais kungs esot pazudis, tādēļ viņš izsludināts meklēšanā.

Savukārt šā gada 31.janvārī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā ir izskatīta krimināllieta pret Vladimiru Zverevu, kurš arī bija apsūdzēts par kukuļdošanu ceļu policistiem. Zverevu policijas inspektori apturējuši pagājušā gada 9.maijā, kad viņš ar automašīnu “BMW 320” bija pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, pārvietojoties pa braukšanas joslām. Šoferis sācis sarunāties ar policistiem, lūdzot, lai viņi nenoformē administratīvā pārkāpuma protokolu. Zverevs piegājis pie policistu automašīnas un caur atvērtu durvju logu ielicis vienu piecu latu un vienu desmit latu banknoti, taču tūlīt ticis aizturēts.

Tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka apsūdzētais savu vainu bija atzinis, ko tiesa arī ņēma vērā, taisot spriedumu. Viņš iepriekš nav bijis tiesāts, taču trīs reizes saukts pie administratīvās atbildības. 15 latu piedāvāšana policistiem vīrietim beidzās ar tiesas spriedumu – piespiedu darbu uz 80 stundām.

Vēl viena analoga lieta gaidāma 27.martā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, bet 26.novembrī – Rīgas rajona tiesā.

Savukārt Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūrā pagājušā gada novembrī vēl vienā “piecīšu” lietā tika pieņemts priekšraksts par sodu. Šoferim tika noteikts naudas sods četru minimālo mēnešalgu apmērā. Sods jau ir samaksāts un lieta nodota arhīvā, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga.

Vēl vairākas lietas atrodas prokuratūras izmeklēšanā, bet citās vēl nav nozīmēts tiesas sēdes datums. Sadovskis apliecināja, ka šie “mazie” kukuļdevēji parasti mēģina policistiem dot piecus līdz pat 50 latu lielus kukuļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+