Latvijā
Novados

Policija meklē aculieciniekus Bikšes skulptūras dedzināšanai 16

Foto no jaunpils.lv

Valsts policija (VP) aicina atsaukties aculieciniekus, kas varētu palīdzēt atrast mākslinieka Aigara Bikšes veidotā vides objekta “Marija ar bērnu” dedzinātāju, aģentūru LETA informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

VP aicināti pieteikties aculiecinieki, kas vakar redzējuši skulptūras dedzināšanu vai manījuši aizdomīgas personas tās tuvumā. Sazināties ar policiju var pa tālruņiem 110, 63 004 200 vai 63 004 202.

Sietniece skaidroja, ka policija saistībā ar notikušo sākusi kriminālprocesu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Vakar Jaunpilī nodedzināta Bikšes veidotā lielformāta skulptūra “Marija ar bērnu”.
Policija notikuma vietā esot atradusi benzīna kannas vāciņu, līdz ar to ir aizdomas, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, skaidroja Jaunpils novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Baranovskis.

Lai arī skulptūras uzstādīšana Jaunpilī netika uzņemta viennozīmīgi, Baranovskis nedomā, ka dedzinātāji varētu būt idejas pretinieki. Iespējams, vandalisma akts pastrādāts pēc alkohola lietošanas tuvējos mazdārziņos. Pagājušajā gadā skulptūra jau apmētāta spridzeklīšiem, taču citu mēģinājumu bojāt vides objektus vairs neesot bijis.

Ceļā uz Kartavkalniem vides objekts tika uzstādīts 2016.gadā un pašvaldībai izmaksāja 4377 eiro. “Nodarīti lieli materiālie zaudējumi, nerunājot par māksliniecisko un kultūrvēsturisko vērtību,” pauda Baranovskis.

LA.lv