×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2017
Drukāt

Policija meklē aculieciniekus Bikšes skulptūras dedzināšanai (14)

Foto no jaunpils.lvFoto no jaunpils.lv

Valsts policija (VP) aicina atsaukties aculieciniekus, kas varētu palīdzēt atrast mākslinieka Aigara Bikšes veidotā vides objekta “Marija ar bērnu” dedzinātāju, aģentūru LETA informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

VP aicināti pieteikties aculiecinieki, kas vakar redzējuši skulptūras dedzināšanu vai manījuši aizdomīgas personas tās tuvumā. Sazināties ar policiju var pa tālruņiem 110, 63 004 200 vai 63 004 202.

Sietniece skaidroja, ka policija saistībā ar notikušo sākusi kriminālprocesu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Vakar Jaunpilī nodedzināta Bikšes veidotā lielformāta skulptūra “Marija ar bērnu”.
Policija notikuma vietā esot atradusi benzīna kannas vāciņu, līdz ar to ir aizdomas, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, skaidroja Jaunpils novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Baranovskis.

Lai arī skulptūras uzstādīšana Jaunpilī netika uzņemta viennozīmīgi, Baranovskis nedomā, ka dedzinātāji varētu būt idejas pretinieki. Iespējams, vandalisma akts pastrādāts pēc alkohola lietošanas tuvējos mazdārziņos. Pagājušajā gadā skulptūra jau apmētāta spridzeklīšiem, taču citu mēģinājumu bojāt vides objektus vairs neesot bijis.

Ceļā uz Kartavkalniem vides objekts tika uzstādīts 2016.gadā un pašvaldībai izmaksāja 4377 eiro. “Nodarīti lieli materiālie zaudējumi, nerunājot par māksliniecisko un kultūrvēsturisko vērtību,” pauda Baranovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Gribētu teikt, ka pašvaldībai materiālie zaudējumi sākās jau brīdī, kad tā iztērēja vairāk kā 4000 eiro par šo tā saucamo mākslas objektu. Kāda mākslinieciskā vērtība? Kultūrvēsturiskumu vispār piesaukt te ir nevietā. Milzīga izkrāšļota plastmasas lelle, ar ko biedēt cilvēkus. Neattaisnoju vandālismu, bet šo par mākslu saukt …kaut kā nevelk.

 2. Te tādi gudrinieki savākušies,ka bail!
  Varbūt kāds dunduks aicinās nodedzināt arī Jaunpils pili?
  Kādreiz sociķi jau mēģināja.

 3. VAI KATOĻIEM BAZNĪCU TRŪKST KUR IZPAUSTIES,VAI JAUNPILĪ VIS KĀRTĪBĀ KA PAGASTS VAR ATĻAUTIES ŠĶIESTIES AR NAUDU ,RAIDĪJUMA DEGPUNKTS ŽURNĀLISTI NAV SPĒJĪGI INFORMĀCIJU PASNIEGT PILNVĒRTĪGU,SKAN TIKAI AIZSTĀVJU ROMANTISKIE VIEDOKĻI,VARBŪT JAUNPILS BĒRNI GRIB VELOTREKU,KARTINGA TRASI,VARBŪT KĀDIEM JAUNPILS PENSIONĀRIEM VAJAG PALĪDZĪBU…

 4. Autoram plaģiātisms – izskatās pēc Rafaēla Siksta Madonna pakaļdarinājuma, tikia ļoti neizdevušos! Tādu kauns bija uzstādīt? Vismaz pareizi darīja, ka lauka malā uzlika,nevis centrā!

  • Te jau dažs labs milzīgs spečuks pārzin Itāļu renesanses darbus,nezin elementāru lietu,ka Madonna ar bērnu ir cilnis Rīgas pilī,virs Konventa vārtiem.

 5. Nesaprotu kādēļ joprojām pielūdz svešu dievu un viņu māti? Mums Latviešiem tak savi dievi! Neaicinu uz vandālismu, bet kamēr būs aitas ti ilgi paši laprātīgi tak prom nevāks?
  p.s. starp citu ebreju bībele augšamcelšanos sola tikai izredzētajiem, tādēļ vēl jo nesaprotamāk ši zemošanās.

  • Tu laikam Pokaiņos,galvu esi sasitis.

   • Nu pokaiņus tādi kā tu jau paspējuši apgānīt un no turienes visi svēti gari jau sen aizmukuši un vai paslēpušies. Netīk Latvju dieviem velta klanīšanās un liekulīga krutu mešana, tāpat liekulīgi ir garīguma meklēšana indijā vai budismā…

 6. Kāda mākslas vērtība! Tad jau ķīniešu plastmasas nieki arī ir mākslas vērtība.

 7. Visaugstākais soda gan ticīgos, gan neticīgos. Kā, kaut ko tādu, ienāca prātā darīt….

 8. Tam jau nagi nokaltīs tik un tā, tas nekas ka savu noziegumu nesaskata. To tik var izdarīt
  nepilnvērtīgs cilvēks.

 9. Policija atradusi benzīnkannu pie nodezinātās statujas u tas norādot , tā laikam bijusi ļaunprātīga dedzināšana. Cik dziļš domu gājiens.Ģeniāli secinājumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+