×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. augusts, 2013
Drukāt

Policija meklē bīstamu noziedznieku Rēzeknē

Foto-LETAFoto-LETA

Aizdomās par piektdien, 23.augustā, Rēzeknē izdarītu bruņotu laupīšanu Valsts policija (VP) meklē 1965.gadā dzimušo Ralfu Tokaho.

Kā informēja VP, iespējams, tieši šis vīrietis piektdien ap plkst.17 pastrādāja bruņotu laupīšanu Rēzeknē un pēc tam aizbēga. Policija ir sākusi vērienīgu Tokaho meklēšanas operāciju.

Tokaho vakar bēgšanas laikā pamanījies aizdzīt pat trafarēto policijas mašīnu, taču no iegūtajām liecībām izriet, ka patlaban noziedznieks, visticamāk, jau ir atbrīvojies no ieroča un, iespējams, devies Krievijas robežas virzienā, aģentūru LETA informēja policijas pārstāve Sigita Pildava.

Viņš 23.augustā ap plkst.17 bija iegājis kādā autoservisā Rēzeknē, kur piedraudējis ar ierocim līdzīgu priekšmetu, apgrieztu medību bisi, sasējis servisa darbinieku un nolaupījis automašīnu “Audi Q7”.

Brīdi vēlāk šo automašīnu pilsētā, būtiski pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, konstatēja Ceļu policijas ekipāža, bet autovadītājs nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām, uzsāka bēgšanu, netika galā ar automašīnas vadību un avarēja.

Avārijas vietā noziedznieks, izmantojot situāciju un piedraudot ar ierocim līdzīgu priekšmetu, nolaupīja policijas automašīnu un turpināja bēgšanu ar trafarēto automašīnu. Policijas darbinieki, pielietojot ieroci, sašāva trafaretajai automašīnai riepas un aizmugurējo stiklu, bet noziedznieks aizbēga. Tika izsludināta noziedznieka meklēšana, piesaistīti papildspēki.

Nolaupīto policijas automašīnu cita policijas ekipāža notvēra jau ārpus pilsētas uz autoceļa “Rēzekne-Balvi”, bet noziedznieks iebēga mežā. Tobrīd pie viņa vairs ieroča vai tam līdzīga priekšmeta nebija, tādēļ tiek pieļauts, ka pa ceļam bēglis no ieroča ir atbrīvojies.

Visu vakaru un nakti Rēzeknes pusē policija veica plašu meklēšanas operāciju, piesaistot arī Valsts Robežsardzes darbiniekus, Robežsardzes helikopteri, ar dienesta suņiem tika pārmeklēta plaša teritorija. No aculiecinieku liecībām izriet, ka visticamāk Ralfs Tokaho ir devies Krievijas robežas virzienā un, ka viņš vairs nav bruņots.

Šorīt aktīvās meklēšanas operācija “Slazdi”, kas paredzēja plašus meklēšanas pasākumus un pastiprinātu autotransporta kontroli uz ceļiem, ir apturēta un noziedznieka meklēšana turpinās, izmantojot operatīvās metodes.

Policija norāda, ka Ralfs Tokaho iepriekš ir vairākkārt tiesāts par bruņotām laupīšanām un pēdējo reizi no ieslodzījuma atbrīvojies šā gada pavasarī, kur par 17 laupīšanu epizodēm izcieta 6,5 gadus ieslodzījuma.

Rūpīgi analizējot viņa psiholoģisko portretu un ierasto noziegumu izdarīšanas rokrakstu, jāsecina, ka viņš ir vienpatis, laupīšanas pastrādājis viens, piedraudot ar vardarbību, bet līdz šim to nekad nav pielietojis. Iepriekš, draudiem viņš izmantojis nazi, nevis ieroci. “Arī tas, ka vakar bēgšanas laikā bēglis neizmantoja ieroci, var liecināt, ka arī šoreiz psiholoģiski viņš varētu nepārkāpt robežu un nekļūt vardarbīgs. Visticamāk, viņš no ieroča jau ir atbrīvojies,” klāstīja Pildava.

Valsts policija turpina Ralfa Tokaho intensīvu meklēšanu.

Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, neuzņemt automašīnās stopētājus un lūdz nekavējoši vērsties policijā par jebkuru aizdomīgu vīrieti, zvanot pa tālruni 110, 112 vai 64603500. Iedzīvotāji aicināti ziņot par jebkādu informāciju, kas varētu palīdzēt izmeklēšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+