×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Policija meklē jauniešus alkohola kontrolpirkumu veikšanai (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Sākoties jaunajam mācību gadam, Rīgas pašvaldības policija (RPP) pastiprināti pārbaudīs veikalus, bārus un kafejnīcas, lai pārliecinātos, ka nepilngadīgajiem netiek tirgots alkohols un tabakas izstrādājumi.Vienlaikus policija aicina vecākus, kuri vēlas sniegt ieguldījumu policijas darbā, pieteikt savu bērnu alkohola kontrolpirkumam, informēja RPP.

Likums paredz, ka kontrolpirkumos ar vecāku atļauju drīkst iesaistīt jauniešus, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Pārbaudēs tiek iesaistīti jaunieši, kuri ne tikai ir nepilngadīgi, bet arī vizuāli tā izskatās, jo policijas galvenais mērķis ir pieķert tos pārdevējus, kuri pārkāpumu izdara apzināti. Drošības apsvērumu dēļ jaunieši pirkuma veikšanai tiek iesaistīti veikalos, kas atrodas tālu no viņu dzīvesvietām (citos Rīgas mikrorajonos), lai garantētu, ka bērnam vēlāk nebūs jāsatiekas ar attiecīgo pārdevēju. Ikvienu jaunieti, kurš vēlas nedaudz iepazīt policijas darbu no iekšienes, policija aicina vērsties pie vecākiem, jo izskatīti tiks tikai tie pieteikumi, kurus būs sūtījuši vecāki.

Pieteikumu brīvā formā var sūtīt uz e-pastu rpp.blpn@riga.lv

RPP atgādina veikalu un izklaides vietu īpašniekiem, ka nepilngadīgajiem tirgot alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus ir aizliegts. Arī šogad augusta beigās un septembra sākumā tiks rīkotas pārbaudes ar mērķi konstatēt negodprātīgos komersantus. Tāpat policisti atgādina pieaugušajiem, ka aizliegts iegādāties akcizētās preces, lai nodotu tās nepilngadīgajiem.

Pārbaudes galvenokārt tiks īstenotas divos veidos – tiks novēroti veikali, lai pārliecinātos, ka pieaugušie nepērk akcizētās preces priekš bērniem, kā arī tiks organizēti kontrolpirkumi, kuros tiks iesaistīti nepilngadīgie.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Te ar likumu kaut kas nav kārtībā – ja pārdod nepilngadīgam , tad vajag lielu soda naudu un uz 3 mēneši atņemt šai tirgu vietai alkohola tirdzniecības licenci ( atkārtošos – vietai, lai nemaina izkārtni ).

  2. Es vienkarsi nesaprotu lidz kadam absurdam ir nonakusu Latvijas policija, ka kontrolpirkumos tiek iesaistiti nepilngadigi jauniesi. Ludzu, ja velaties iesaistiet sajos kontrolpirkumos savus nepilngadigos bernus un tad nevajadzes tautu smidinat. Vai patiesam musu policistiem pavisam galvas uz pleciem nav, jo tas tacu ir loti liels risks paklaut musu bernus tadam sausmigam briesmam. Kur ir garantija, ka pec kada laicina sis pardevejs nesatiek kaut kur tumsa nosturi musu bernus? Ja jums ir tada garantija, tad uz prieksu un paklaujiet savus bernus lielam briesmam. Tas manuprat ir loti ciniski no policistu puses, ludzu, riskejiet ar saviem berniem nevis ar musu berniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+