×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. decembris, 2012
Drukāt

Policija nākamgad pastiprināti apkaros narkotiku un kibernoziegumus

policija_8710313

Valsts policija (VP) nākamgad par prioritāti izvirzījusi narkotiku un kibernoziegumu mazināšanu, intervijā aģentūrai LETA atzina VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš pastāstīja, ka nacionālā līmenī policijai prioritāte ir narkotiku nelikumīgas aprites apkarošana, jo policija secinājusi, ka tieši narkotiku noziegumu skaits šogad pieaudzis visos virzienos – lietošanā, glabāšanā un tirdzniecībā.

“Turklāt saistībā ar narkotikām pastāv arī ir latentā noziedzība. Viennozīmīgi narkotiku daudzums ir pieaudzis, taču pieaugusi arī policijas aktivitāte šajā jomā,” uzsvēra Ķuzis.

Šogad pieaugušas arī sīkās zādzības un krāpšanas. Piemēram, tā sauktā telefonkrāpšana joprojām turpinās, arī viltus sociālie darbinieki turpina uzdarboties. Tas nozīmē, ka policijai arī šajā jomā vajadzēs strādāt.

“Regulāri naudas līdzekļi ir pensionāriem, un tie arī šādās krāpšanās ir vislielākie cietēji. Tāpat diezgan liels risks ir ar aizņemtajiem ātrajiem kredītiem – tas nākotnē varētu radīt problēmas, jo cilvēkiem būs nepieciešama nauda to atdošanai,” uzsvēra Ķuzis.

Informācijas tehnoloģiju laikmetā, policija neapšaubāmi nākamgad turpinās pievērst uzmanību noziegumiem kibervidē, jo daudzas nelikumības tiek izdarītas, izmantojot internetu. Tāpat nākamgad policija pievērsīs uzmanību dažādu cilvēktirdzniecības formu apkarošanai – prostitūcijai, pedofilijai un fiktīvajām laulībām, klāstīja VP priekšnieks.

Policija arī turpinās strādāt pie ēnu ekonomikas mazināšanas, proti, akcizēto preču nelikumīgas aprites novēršanas.

Nākamajā gadā policijai būs arī pastiprināti jāturpina uzraudzīt satiksmes drošība, jo jau šogad salīdzinājumā ar pērno gadu palielinājies avārijās bojāgājušo skaits, norādīja Ķuzis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+