×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Policija pēc Jaunbērzes traģēdijas piemēro aizdomās turamā statusu (2)

Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība "Makleri", kur noticis negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gājuši četri cilvēki.

Foto - Valsts policija

Saistībā ar Jaunbērzē notikušo traģēdiju aizdomās turamā statuss piemērots 1978.gadā dzimušam vīrietim, aģentūru BNS informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Ieva Sietniece.

Viņa pavēstīja, ka aizdomās turamais iepriekš tika aizturēts, bet šobrīd viņam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Policija ne apstiprina, ne arī noliedz, ka aizdomās turamais varētu būt zemnieku saimniecības “Makleri” īpašnieks.

Izmeklēšana tiek veikta par darba aizsardzības pārkāpumu pēc Krimināllikuma 146.panta otrās daļas un tajā personu ir paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau vēstīts, ka piektdien Jaunbērzes pagastā kādā zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki. Vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā. Divi no cietušajiem ir bērni – 10 gadus vecs zēns un 13 gadus veca meitene. Bērnu veselībai briesmas nedraud, taču trešā cietušā – 36 gadus vecā vīrieša stāvoklis ir smags.

Pēc sākotnējās informācijas, noplūde notikusi kādā slēgtā saimniecības telpā, kurā notikuši remontdarbi. Pārsūknējot mēslus no fermas telpām uz tvertnēm, iespējams, notikusi tehniska kļūda, kā rezultātā gāze noplūdusi ārpus slēgtajiem konteineriem. Noplūdes rezultātā gājušas bojā tās personas, kas atradās konkrētajā telpā, kur notikusi noplūde. Vēl trīs cilvēki, kuri ieelpojot saindējās ar indīgo gāzi, nogādāti slimnīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Varbūt -turētā statusu, ja jau tiek turēts aizdomās? Turamais- vēl netiek turēts, bet vajadzētu.

 2. Klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfaniem – “dzelteno noplūžu žurnālistikas” parazītu u.c. taml. juridisko analfabētu zināšanai.

  =======

  Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”

  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi

  7. pants. Nepublicējamā informācija

  Aizliegts publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums. Aizliegts publicēt informāciju, kas kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  Aizliegts publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. Aizliegta tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  Aizliegta un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  Aizliegts publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  Aizliegts publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  Aizliegts publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.
  (…)
  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu

  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija aizliegta ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

Draugiem Facebook Twitter Google+