×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

“Saudzējamo kasta?” Jūrmalas policijas šefu atstādina tikai pēc mediju saceltā trača (7)

Foto no LTV arhīvaFoto no LTV arhīva

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Jančevska, pietiek.com, speciāli “LA”

Tikai tad, kad vienlaikus vairāku mediju rīcībā nonāca ziņas par kautiņu dzērumā, kurā esot iesaistīts Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa priekšnieks Aleksandrs Melnis, policijas vadība pirmdien pieņēmusi lēmumu par viņa atstādināšanu no amata. Līdz tam A. Melnis bija viens no redzamākajiem Valsts policijas “saudzējamo kastas” pārstāvjiem.

“29. jūnijā Jūrmalas patruļpolicijas policija naktī izbrauca uz Kauguriem, Skolas ielu, jo notiek kautiņš. Policisti konstatēja, ka vainīgā persona slēpjas krūmos līdz pusei plika, uzbruka policistiem, un tie izvilka ārā un iepūta agresīvajam uzbrucējam asargāzi, uzlika rokudzelžus, jo bija agresīvi noskaņots un ļoti iereibis. Atveda uz dežūrdaļu un konstatēja, ka šī persona ir Jūrmalas valsts Dubultu policijas priekšnieks Aleksandrs Melnis, zem kamerām visus necenzēti lamāja un solīja visus atlaist no darba.” Šāda satura elektroniskā pasta vēstuli pirmdien neilgi pēc pusnakts saņēma vairāki mediji.

Vēl pirmdienas rīta pusē Valsts policijas vadība mēģināja radīt priekšstatu, ka par šādiem notikumiem neko nenojaušot. “Jūrmalas iecirkņa priekšnieks Aleksandrs Melnis ir darbā kā ierasts un pilda savus pienākumus,” šādu atbildi Valsts policijas pārstāvis pirmdienas rīta pusē sniedza uz jautājumu, vai Jūrmalas policijas darbinieks A. Melnis pašlaik pilda savus amata pienākumus, bet, ja gadījumā viņš no tiem ir atstādināts, – kādu iemeslu dēļ. Vien dažas stundas vēlāk, kad Valsts policijas vadībai kļuva skaidrs patiesais šīs informācijas izplatības apjoms, tika pieņemts lēmums, kas bija ticis vilcināts gandrīz divas nedēļas – “ir uzsākta disciplinārlieta, un uz tās izmeklēšanas laiku A. Melnis ir atstādināts no amata pienākumu pildīšanas”. Oficiālā versija – pirms tam Valsts policijas Iekšējās kontroles birojs esot veicis pārbaudi, un pēc tās rezultātiem un,”ņemot vērā aizdomas par amatpersonas pārkāpumiem”, tad arī sākta disciplinārlieta.

Taču patiesībā šī gandrīz divas nedēļas ilgā vilcināšanās ar A. Melni apliecina sen zināmo, ka Valsts policijā ir neformālā “saudzējamo kasta”, kuras pārstāvji dažādus grēciņus var atļauties līdz pat brīdim, kad pārkāpj neredzamo “sarkano līniju”. Šajā “saudzējamo kastā”, kā apliecinājuši avoti tiesībsargāšanas iestādēs, policijas priekšnieku – skandālistu ierindojis gan iepriekšējais darbs Drošības policijā, gan plašais iedibināto kontaktu skaits Jūrmalas biznesa aprindās un arī policijas vadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Izdzimteñu valsts

  2. Paldies “Latvijas avīze” par nenobīšanos publicēt šādu. Cepuri nost. Ja visi mediji būtu šādi, mēs dzīvotu labāk.

  3. Izlasiet saistīto rakstu, kur teikts, ka I.Ķuzis jau pag.nedēļā paziņoja, ka ir uzsākta pārbaude- tātad nekāda noklusēšana un piesegšana nebija pat plānota un masu mediju nopelns ir nekāds!
    Un šīs vēstules masu medijiem autoram- ja neesi galīgs sieriņš un mīkstmiesis, neizsaki prātojumu, ka laikam gan jau izpestīs Melni, bet vērsies Iekšējās kontroles birojā, kurš izmeklē šo lietu un sniedz jebkādu noderīgu informāciju- savādāk kaut kāds anonīmists izdomā kaut ko un pēc viena tante teica versijas-izplata baumas, kuras tāpat nevar pārbaudīt! Saucās: Liela brēka , maza vilna”.
    Tāpat Lato Lapsa kā profesionāls žurnālists, to tik prot, kā gudri aplikt citus, sev nelabvēlīgus cilvēkus un struktūras (pietiek.com tam ir pierādījums- visi raksti ietver konkrētus cilvēkus, partijas, struktūras), bet būtu atsūtījis vismaz kādus faktus pārbaudes veicējiem!

  4. Kļuva skaidrs, kāpēc šādas aktivitātes notikušas ar Melni.

  5. ja ir, kaa raksta, tad sho priekshnieku pashu aiz resteem. Ko Kozlovskis saka? Vai tieshaam policistu mafija?

Draugiem Facebook Twitter Google+