Latvijā
Kriminālziņas

Policija notvērusi novārdzinātā, bojā gājušā suņa saimnieku11


Novārdzinātais suns ir gājis bojā. Policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo personu .
Novārdzinātais suns ir gājis bojā. Policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo personu .
Kadrs no “Ulubele” Facebook profila.

Stopiņu novadā Rīgas reģionā 15.martā kāda daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā iedzīvotāji atrada ļoti novārgušu un slimu suni, kādēļ izsauca Stopiņu novada pašvaldības policiju. Policistiem ierodoties notikuma vietā, suņa saimnieka nebija līdzās. Policija ir noskaidrojusi bojāgājušā suņa īpašnieku un šobrīd tiek veiktas visas procesuālās darbības, lai iespējamo vainīgo personu pēc iespējas ātrāk sauktu pie kriminālatbildības. Šobrīd primāri ir saņemt ekspertīzes atzinumu, tā informē Valsts policija savā soctīklu profilā Facebook.

Jau vēstīts, ka policija, ierodoties 15.martā notikuma vietā, sazinājās ar dzīvnieku patversmi, kas pieņēma lēmumu novārgušo dzīvnieki vest uz veterināro klīniku. Diemžēl suņa veselības stāvoklis pasliktinājās, kā rezultātā dzīvnieks gāja bojā. Lai precīzi noskaidrotu suņa nāves cēloni, tiks nozīmēta ekspertīze.

Saņemot informāciju par notikušo, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta pirmās daļas – par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Lai šādi gadījumi turpmāk nenotiktu, aicinām iedzīvotājus pievērst pastiprinātu uzmanību apkārt notiekošajam. Ja tiek pamanīts, ka mājdzīvniekam tiek darīts pāri vai viņš netiek pienācīgi aprūpēts, nekavējoties jāzvana policijai pa tālruni 110. Nedrīkst gaidīt, kamēr situācija būs pavisam kritiska. Tikai tā iespējams laikus novērst šādas traģēdijas.

LA.lv