×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Policija pabeigusi darbu Zolitūdes traģēdijas vietā; tā nodota īpašniekiem (2)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Zolitūdes lielveikala "Maxima" konstrukcijas brucināšanas eksperiments. Izmeklēšanas eksperimentam izveidotais baseins uz sabrukušā Zolitūdes lielveikala "Maxima" jumta, kas tiks piepildīts ar ūdeni un tā masa radīs labvēlīgus apstākļus konstrukciju sabrukšanai. Zolitūde. 15/04/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Nedēļas sākumā Valsts policija nodevusi Zolitūdes traģēdijas vietu Priedaines ielā 20 tās īpašniekiem SIA “Homburg Zolitude” un SIA “Tineo”. Pašreiz tiek veikti visi nepieciešamie darbi vietas sakārtošanai un iekonservēšanai, kā to paredz Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas pieņemtais lēmums, informē SIA “Homburg Zolitude”.

Jau patlaban noslēgti vairāki līgumi ar uzņēmumiem, kuri nodrošinās traģēdijas vietas nožogošanu, kā arī apsardzi visas diennakts garumā, lai novērstu iespējamos apdraudējumus sabiedriskajai drošībai.

Turpmāko trīs nedēļu laikā tiks izstrādāts darbu veikšanas projekts drupu demontāžai un izvešanai. Ēkas virszemes daļas konstrukcijas paredzēts demontēt divu mēnešu laikā, kā to paredz Rīgas domes atbildīgās komisijas pieņemtais lēmums.

Saistībā ar daudzdzīvokļu dzīvojamo māja, kas atrodas blakus traģēdijas vietai Priedaines ielā 20, vēl arvien tiek gaidīts Rīgas domes ekspertu atzinums par tās stāvokli, lai pēc tam varētu lemt par turpmāko ēkas likteni.

SIA “Homburg Zolitude”, kas ir Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs, pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam “Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 700 privātpersonas. Uzņēmumam piederēja jumta virsējā daļa Priedaines ielā 20, kā arī pieder pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir SIA “Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam SIA “Maxima Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. galiigaa pakallaa tajaa Latvijaa,vaajpraac,atkal nav neviena vainiigaa,bardaks,kaut juus amerikaannu palaistuves,VALDIIBA,visi nospraagtu,Dievs juus maitas visus sodiis.

  2. Tikai vainīgo nav un cietumā neviens nesēž !
    Bērziņam bija taisnība, ka pēc pus gada vainīgo nebūs … :)) :)) :))

Draugiem Facebook Twitter Google+