×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2016
Drukāt

Policija: pagājušajā diennaktī nepatīkama statistika (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Pagājušās diennakts statistika liecina, ka reibumā pie stūres sēdušies trīs reizes vairāk vadītāju nekā ikdienā. Lai gan policija jau iepriekš bija ziņojusi par plānotajiem reidiem svētku brīvdienu laikā, iedzīvotāji rīkojušies pārgalvīgi un apdraudējuši ne tikai sevi, bet arī citus, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Diāna Lūkina.

VP pēc Jāņu dienā rīkotajos reidos piedzīvojusi nepatīkamu statistiku – alkohola reibumā pie stūres sēdušies 38 transportlīdzekļu vadītāji, bet divi narkotisko vielu iespaidā. Gandrīz puse – 17 šoferi – vadījuši spēkratu, atrodoties 1,5 un vairāk promiļu reibumā. 1-1,5 promiles bijušas pieciem transportlīdzekļu vadītājiem, 0,5-1 promiles bijušas 12 šoferiem, bet līdz 0,5 kā pārkāpums konstatēts četriem spēkratu vadītājiem.

Tāpat policija fiksējusi arī vairākus desmitus vadītāju, kam bijis pieļaujamais alkohola daudzums izelpā jeb mazāk par 0,5 promiles. Lai arī šie autovadītāji nav pārkāpuši likumu, taču ir skaidra viņu attieksme pret auto vadīšanu reibumā, jo transportlīdzekli izvēlējušies vadīt riskējot un paļaujoties uz veiksmi.

Policija atgādina, ka arī turpmākās dienas visā Latvijas teritorijā tiks rīkoti reidi. Likumsargi sekos līdzi ne tikai tam, vai šoferi nevada transportlīdzekli reibumā, bet arī, vai nepārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, lieto drošības jostas un ievēro citus ceļu satiksmes noteikumus. Turklāt atgādinām, ka ceļu satiksmes noteikumi jāievēro arī velosipēdu vadītājiem un gājējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kurs parbaudis mentus no daza nak tada vona trakak ka no sudu mucas

Draugiem Facebook Twitter Google+