×
Mobilā versija
Brīdinājums -8.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Ceturtdiena, 22. februāris, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Policija pārbauda, iespējams, neatbilstošu izturēšanos pret Z/S “Bērzi” govīm (1)

Foto - Gundega SkagaleFoto - Gundega Skagale

Z/s "Bērzi" vēl tikai pirms trīsarpus gadiem uzbūvēja jauno novietni ar apsildāmām dzirdnēm, plānojot palielināt ganāmpulku un izslaukumus, bet pagājušā gada nogalē pasludināts tās bankrots.

Valsts policija pārbauda, iespējams, neatbilstošu izturēšanos pret kādas saimniecības govīm, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins.

Pagājušās nedēļas beigās policija saņēma iesniegumu no bijušās zemnieku saimniecības īpašnieka Mālpils novadā par to, ka viņam agrāk piederējušā saimniecībā, ko tagad pārņēmis maksātnespējas administrators, iespējams, netiek ievērotas atbilstošas rūpes par saimniecībā vairāk nekā desmit palikušajām govīm.

Par iesniegumā minētajiem faktiem policijā sākta resoriskā pārbaude, lai noskaidrotu, vai pret dzīvniekiem tiek ievērotas atbilstošas labturības prasības. Policija ir lūgusi sniegt atzinumu Pārtikas un veterinārajam dienestam.

Pēc dienesta atzinuma saņemšanas policija pieņems tālākos lēmumus.

Laikraksts “Latvijas Avīze” nesen vēstīja, ka zemās piena cenas dēļ, nespējot norēķināties ar piegādātājiem, bankrotējusi zemnieku saimniecība “Bērzi” Mālpils novadā.

“Bērzu” īpašnieks Jāni Strautnieks laikrakstam skaidrojis, ka 2008.gadā, neizmantojot Eiropas struktūrfondu atbalstu, tika uzbūvēta ferma 155 slaucamām govīm, pilnībā aprīkota un gatava piena ražošanai. Vēlāk tika uzrakstīts projekts par novietnes 177 liellopiem būvniecību, plānojot tajā uzstādīt divus slaukšanas robotus.

2011.gadā banka “Citadele” piekrita šo būvniecību finansēt. Bankai bija papildu nosacījums – lai varētu ātrāk piepildīt jaunuzbūvēto novietni, saimniecībai bija jāiegādājas lopi. Lai to varētu izdarīt, banka piešķīra papildu līdzekļus un saimniecība iegādājās 130 grūsnas teles Vācijā.

Vēlāk radās finanšu grūtības, turklāt zemās piena cenas dēļ situācija samilza tik ļoti, ka saimniecība vairs nevarējām veikt bankas maksājumus, līdz banka paziņoja par atkāpšanos no līguma. Tas sakrita ar viena piegādātāja iesniegto prasījumu tiesā par maksātnespējas ierosināšanu, un maksātnespēja arī tika ierosināta.

Pēc tam visus darbus saimniecībā organizēja maksātnespējas administratore, pieņemot lēmumu turpināt saimniecisko darbību. Strautnieks apgalvoja, ka pusgada laikā, kopš saimniecībā darbu nodrošina maksātnespējas administratore, govis netiek sēklotas, tām paredzētā kukurūzas skābbarība pārdota biogāzes ražotnei, daļa govju nokautas, lai būtu nauda atlikušo pabarošanai.

Kā liecina Lauksaimniecības datu centra dati, novembrī ganāmpulkā vairs bija tikai 133 slaucamās govis, kuru vidējais izslaukums samazinājies līdz 3,9 tūkstošiem kilogramu no govs. Pirms administratores iesaistīšanās saimniecības darbībā izslaukumi bija augstāki nekā vidēji Latvijā.

Strautnieks par administratores darbībām gatavojot sūdzību Maksātnespējas administrācijai. Maksātnespējas reģistrā pieejamā informācija liecina, ka “Bērziem” maksātnespējas procesa administratore ir Baiba Abzalona.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. cienītie policidsti! Jums jāņem pie dziesmas arī banka Citadele. Savulaik banka Pareks arī nodarbojās ar reiderismu attiecībā pret Amatciemu. Izglāba Šķēle, jo banka Pareks bija apzvanījusi visas Latvijas bankas, lai Amatciemam nepalīdz un lai var pārņemt firmu!. Jāizpurina bankas, arī nodokļu pārbaudes pamatīgi, jo bankas paši darbinieki stāsta dažādas shēmas par dzērumam!

Draugiem Facebook Twitter Google+