Latvijā
Novados

Policija pārbauda Ventspils muzeju: no dārza uz ekspertīzi nosūta sējas kaņepes0


Livonijas ordeņa pils, kur atrodas Ventspils muzejs.
Livonijas ordeņa pils, kur atrodas Ventspils muzejs.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Ventspils Livonijas ordeņa pilī aizvadītajā trešdienā, 12. septembrī, ieradās Valsts policijas (VP) pārstāvji, kuri par par savu apmeklējuma iemeslu minēja augu pārbaudi pils dārzā, tā savā mājas lapā internetā informē Ventpils muzejs un Ventspils pilsētas domes Marketinga nodaļa.

Livonijas ordeņa pils darbinieki pavadījuši VP pārstāvjus uz muzeja vēsturisko garšaugu dārzu, kur valsts amatpersonas, apskatot augus – sējas kaņepes, tos izņēma nosūtīšanai uz ekspertīzi. Jāatzīmē, ka sējas kaņepju audzēšana ir atļauta.

Livonijas ordeņa pils dārzā augi netiek izvēlēti nejauši, proti, – pagalmā jau kopš 2002.gada ir iekopts garšaugu dārzs, kas pēdējos astoņus gadus ik gadu tiek papildināts ar dažādiem augiem, kam pievienotas plāksnītes ar nosaukumiem un aprakstiem.

Ņemot vērā muzeja apmeklētāju interesi, 2015.gadā tika sagatavots Pils dārza augu ceļvedis.

Pils dārzā kopumā aug aptuveni 60 augi – estragons, izops, kliņģerītes, vērmele, lavanda, salvija, t.sk. arī sējas kaņepes (Cannabis sativa L.).
Saistītie raksti

Vērojot jaunākās paaudzes izbrīnu un neziņu par visvienkāršāko dārzeņu izskatu, piemēram, kartupeļiem, kāpostiem un burkāniem, pils dārzā iestādīti arī šie augi.

Policijas pārstāvju izņemtās sējas kaņepes ir sens un nozīmīgs Latvijas kultūraugs, jo no tām iegūst divu veidu produkciju — šķiedru un sēklas. Lai arī 20 gs. vidū to audzēšanu Latvijā aizliedza, tomēr vēlāk noteica, ka tās drīkst audzēt tikai ar atļaujām. Mūsdienās sējas kaņepju audzēšana ir atļauta šķiedras un sēklu ieguvei, kā arī dārzkopības mērķiem, taču tās nedrīkst audzēt telpās un segtās platībās.

Saskaņā ar VP pārstāvju sniegto informāciju – ekspertīzes slēdziens tiks saņemts mēneša laikā, norāda Ventspils muzejs.

 

LA.lv