Mobilā versija
Brīdinājums -1.9°C
Agnese, Agnija, Agne
Svētdiena, 21. janvāris, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Policija pārsūdzēs lēmumu, ar kuru izbeigta tiesvedība par Lapsas iespējamu nepakļaušanos drošībnieku prasībām

LETALETA

Valsts policija apelācijas instancē pārsūdzēs Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu, ar kuru izbeigta tiesvedība vienā no administratīvo pārkāpumu lietām, kas sākta pret publicistu Lato Lapsu par iespējamu nepakļaušanos policijas prasībām, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Valsts policija Lapsam par iespējamu nepakļaušanos policijas prasībām noformējusi divus administratīvā pārkāpuma protokolus. Abas lietas nodotas Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai. Otru lietu tiesa skatīs 23.jūlijā.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas prasībām paredz naudas sodu līdz 280 eiro vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm.

Jau ziņots, ka Drošības policija (DP) 29.aprīlī aizturēja Lapsu, jo DP darbiniekiem radās aizdomas, ka viņš veic slēptus nesankcionētus informācijas iegūšanas pasākumus, un tāpēc, ka viņš nepakļāvās DP likumīgajām prasībām. Lapsa iepriekš preses konferencē skaidroja, ka fotografēšana un filmēšana sākusies pēc tam, kad kolēģe Agnese Margēviča mikroblogošanas vietnē “Twitter” informējusi par DP darbiniekiem, kas braukā ar lepniem BMW un nodarbojas ar “jumtošanu”.

“Jumtošanu” Lapsa nevarot pārbaudīt, taču automašīnas pārbaudīt varot. Ņemot vērā, ka neviens normatīvais akts Lapsam kā Latvijas pilsonim neaizliedz jebkurā sabiedriskā vietā atrasties ar fotokameru, videokameru un diktofonu, Lapsa sācis pie DP “brīvajā laikā pa stundiņai, pa pusstundiņai” pastāvēt un pafilmēt.

Arī 12.maijā DP Lapsu aizturēja par nepakļaušanos likumsargu prasībām. DP toreiz skaidroja, ka viņš nav pārtraucis DP ieejas Ērgļu ielā filmēšanu. Toreiz Lapsa aģentūrai LETA skaidroja, ka ieradies Ērgļu ielā ar fotokameru, kurā speciāli nebija ielikta baterija un atmiņas karte. “Šajā gadījumā mana doma bija pārliecināties par to, cik tālu savās prettiesiskajās darbībās DP ir gatava iet. Mani interesēja, kas notiks šādā gadījumā,” uzsvēra publicists.

Tad ieradušies divi DP darbinieki un likuši “filmēšanu” pārtraukt, citādi viņu aizturēšot. Lapsa paskaidrojumus nav paspējis izteikt, un viņš ticis aizturēts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+