Latvijā
Kriminālziņas

Policija pārtrauc skaļu ballīti, kurā nepilngadīgie marihuānas dūmos svin mācību gada sākumu 0

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) aizvadītajā naktī pārtraukusi skaļu ballīti, kurā vairāki nepilngadīgie svinējuši mācību gada sākumu, smēķējot marihuānu, informēja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Kopumā RPP aizvadīto 1.septembri tomēr vērtē kā mierīgu, jo konstatēti tikai daži pārkāpumi. Pagājušajā diennaktī nepilngadīgajiem par smēķēšanu sastādīti 12 protokoli, tāpat vairāki jaunieši pieķerti reibumā.

Būtiskāko pārkāpumu vidū ir izsaukums uz kādu skaļu pusaudžu ballīti dzīvoklī. Šonakt ap plkst.3.30 kārtības sargi saņēma izsaukumu uz Valdemāra ielu, kur kaimiņi sūdzējās par skaļu ballīti. Policijai ierodoties notikuma vietā, vairāki ballētāji metās bēgt. Dzīvoklī palika četri 15 līdz 16 gadus veci nepilngadīgie, tāpat dzīvoklī bija jūtama spēcīga marihuānas smaka, kā arī vēlāk pamanīts iepakojums ar zaļganu augu izcelsmes vielu.

Vēlāk tika noskaidrots, ka jaunieši šo dzīvokli uz pāris dienām noīrējuši, lai būtu, kur rīkot ballīti. Darbu notikuma vietā pārņēma Valsts policija (VP).

Vēl viens incidents noticis ap plkst.22.30, kad Vecrīgā izkāvušies divi 15 gadus veci jaunieši. Viens no kautiņā iesaistītajiem pusaudžiem bija skaidrā, savukārt otram konstatēts 1,11 promiļu reibums. Vienlaikus turpat blakus aizturēts vēl viens pusaudzis, kura organismā konstatētas 1,93 promiles alkohola. Pret kaušļiem sāktas administratīvās lietvedības par sīko huligānismu, bet iereibušajiem jauniešiem noformēti protokoli par atrašanos alkohola reibumā.

Savukārt rīta pusē Vecrīgā aizturēts jaunietis, kurš bija tādā reibumā, ka turpat uz ielas bija aizmidzis. Ņemot vērā, ka nebija iespējams sazināties ar 17 gadus vecā jaunieša vecākiem, puisis nogādāts VP Nepilngadīgo prevencijas nodaļā.

LA.lv