Latvijā
Sabiedrība

Sniedz sīkākas ziņas par nelaimi Liepājā un stāvkrasta nobrukumu0

Karostas forti Liepājā. EPA/LETA

Pēc traģēdijas Liepājā, kur brūkošs stāvkrasts apraka zēnu, kurš notikuma vietā gāja bojā, Liepājas pašvaldība gar krastu vairāku kilometru garumā izvietos brīdinājuma zīmes, noskaidroja portāls “la.lv”.

Policijā ir uzsākts kriminālprocess, kura gaitā tiek skaidroti precīzi notikušā apstākļi.

Kā pastāstīja policijas pārstāve Signe Šteinberga, zināms, ka zēns bija spēlējies smiltīs liedagā pie stāvkrasta. Zēna mamma bija kopā ar viņu, bet tā kā kompānijā atradās vēl arī citi bērni, kuri devās peldēties, tad pieaugušo uzmanība nelaimes brīdī bija pievērsta viņiem.

Cilvēki, kuri tobrīd atradušies pludmalē, palīdzējuši zēnu glābt, bet diemžēl nesekmīgi, viņa teica.

Pēc policijas pārstāves paustā, brīdinājuma zīmes nelaimes vietā nav izvietotas.

Liepājas domē portālam “la.lv” sacīja, ka pašvaldības pārstāvji notikuma vietu ir apsekojusi un “šobrīd Komunālā pārvalde jau izgatavo brīdinājuma zīmes, kuras izvietot 3,5 km garumā gar erozijas krasta zonu”. Uz brīdinājumiem četrās valodās būs uzrakstīts, ka ir iespējami zemes nogruvumi.

“Arī iepriekš šajā teritorijā pašvaldība bija izvietojusi brīdinājuma zīmes, turklāt Ziemeļu fortos, kur tika izskalota liela daļa krasta, Valsts policija pat bija norobežojusi bīstamās vietas ar lentām, jo tas tajā brīdī bija ļoti populārs apskates objekts, kur plūda lielas cilvēku masas. Šādas zīmes bīstamajās teritorijās pagājušajā ziemā tika uzstādītas divas reizes, diemžēl vandāļi tās bija izdemolējuši. Šobrīd zīmes tiks uzstādītas daudz vairāk un teritoriju turpmāk apsekos pastiprināti, lai pārliecinātos par esošo stāvokli un zīmju esamību,” teica domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Pēc vietējā portāla “liepajniekiem.lv” rakstītā, nelaimes notikusi nomaļajā vietā starp fortiem pie piemiņas vietas Kureliešiem un Ziemeļu fortiem pie vēja ģeneratora.

LA.lv